Barbora Strýcová a její rozlučková sezóna došly do cílové rovinky. Bývalá světová jednička v deblu během pár turnajů stihla i po druhé v kariéře vyhrát Wimbledon. Definitivní sbohem řekla na US Open, kde odehrála všechny soutěže. V singlu vypadla v prvním kole, v osmifinále ženské čtyřhry musely skrečovat zápas kvůli bolestem ruky Markéty Vondroušové a v mixu uzavřela kariéru porážkou ve čtvrtfinále.
První kolo dvouhry, osmifinále čtyřhry a čtvrtfinále mixu. Tyto výsledky si bude Barbora Strýcová pamatovat navždy, protože jsou z jejího posledního turnaje. Odchází další diamant zlaté éry českého ženského tenisu, který v letech 2011 až 2018 šestkrát ovládl Fed Cup (dnes už Billie Jean King Cup). Možná, že rozlučka nedopadla podle jejich představ a kdo ví, jak by to bylo nebýt zranění Markéty Vondroušové. Na kdyby se ale nehraje a Bára na něj ani hrát nemusí. Pomyslnou třešničku na dort své kariéry přidala před měsícem ve Wimbledonu svým druhým grandslamovým titulem.
Všechny turnaje, které Barbora Strýcová vybrala do své rozlučkové sezóny ukázaly, že jestli v singlu už to není to pravé, tak v deblu ze své elegance nic neztratila. Od začátku vypadala, jako by na žádné mateřské pauze nebyla. Po boku své osudové parťačky Su-Wei Hsieh se předvedla hlavně v All England Clubu. Od roku 2019 pro ni mělo toto místo speciální hodnotu. Získala tu svůj první grandslamový titul (ve čtyřhře, právě se Hsieh) a ve dvouhře došla do svého jediného semifinále.
V letošní sezóně napsala se Hsieh ještě větší pohádku a po šesti vyhraných zápasech (ve finále nad Hunter/Mertens) zvedly pohár pro vítězky nad hlavu.
Zdálo by se to jako ideální rozlučka, jenže Bára chtěla dodržet plán, a tak po Wimbledonu následovala cesta do New Yorku, na US Open.
V prvním kole dvouhry narazila na Kaiu Kanepi, se kterou prohrála ve vyrovnaném utkání dvakrát 4:6. Estonská hráčka uhrála v součtu o dvanáct míčků více než Strýcová. Následně ve druhém kole dokonce dotáhla do tří setů nynější čtvrtfinalistku Qinwen Zheng.
Do ženské čtyřhry se tentokrát nepřihlásila se Su-Wei Hsieh. Přestože se společně staly královnami Wimbledonu, chtěla Hsieh umožnit hrát s Xinyu Wang, se kterou má Tchajwanka reálnou šanci postoupit na Turnaj Mistryň.
Spoluhráčku a náhradu za svoji kamarádku si Barbora Strýcová našla na rozlučkový turnaj více než prvotřídní. Došlo ke spojení dvou generací českého tenisu, když se po jejím boku objevila wimbledonská vítězka Markéta Vondroušová.
"Mohlo by to být takové symbolické, obě jsme vítězky Wimbledonu, ona je nastupující generace. Byl to můj nápad, Markéta možná už měla něco domluvené, ale je fajn, že na to kývla," odůvodnila svůj výběr parťačky Strýcová.
Společně kráčely turnajem hladce až do osmifinále. Poradily si s dvojicí Xu/Miháliková a poměrně hladce 6:2, 6:3 i s turnajovými jedničkami a krajankami Katkou Siniakovou a Bárou Krejčíkovou. Do osmifinálového zápasu s párem Dabrowski/Routliffe už nenastoupily. Markéta Vondroušová místo toho v slzách chladila bolavý loket po osmifinále dvouhry.
"Někdy se dějí věci, které nechcete, ale byla to jízda a já si užila každou minutu. Teď to tady vyhraj Markéto," napsala na Instagram ke společné fotce Barbora Strýcová.
Poslední soutěž, ve které po odstoupení ze čtyřhry s Markétou Vondroušovou zůstala, byla smíšená čtyřhra. Společně s Mexičanem Santiagem Gonzalezem přehráli páry Peers/Hunter, Krawietz/Yang dostali mezi nejlepší osmičku. Čtvrtfinále bylo pro česko-mexický pár konečnou. V zápase s Mate Pavičem a Enou Shibiharou museli mnohem více bojovat o servis, když čelili 15 brejkbolům (sami měli příležitost jedinou a tu na začátku zápasu proměnili). V konečném zúčtování prohráli 4:6 a 6:7.
Bára Strýcová se v tomto utkání naposledy postavila na kurt jako profesionální tenistka. Loučí se legenda českého tenisu, světová jednička, dvojnásobná vítězka Wimbledonu a pětinásobná vítězka Fed Cupu.