Strýcová se s Wimbledonem rozloučila vítězně! Je dvojnásobnou grandslamovou šampionkou

Zdroj fotky: Getty Images

Barbora Strýcová se letos vydala na rozlučkovou jízdu. Poslední turnaje její kariéry si hlavně hodlala užít, ale na svém milovaném Wimbledonu předvedla skvostný výkon. Se svou parťačkou Su-wej Sie opanovala dámskou dvouhru a připisuje si druhý grandslamový titul z londýnské trávy.

Češka se na Wimbledonu představila poprvé od roku 2021. Poslední dva roky totiž trávila na mateřské dovolené a letos se rozhodla uskutečnit svou rozlučkovou jízdu. Rodačka z Plzně se chtěla představit na svých oblíbených turnajích a těšila se, že se rozloučí před fanoušky. Nyní šestatřicetiletá Strýcová slaví po boku své stejně staré tchajwanské kolegyně druhý grandslamový titul z dámské čtyřhry. Ten premiérový společně vyválčily v roce 2019, bylo to taktéž v All England Clubu.

Před samotným Wimbledonem stihly se Su-wej Sie šest zápasů s vyrovnanou bilancí tři výhry a tři porážky. Londýnský grandslam však páru přidal svěží vítr do plachet a dvojice proplouvala s grácií turnajem.

V prvním kole smetly za hodinku duo Blinkovová/Gračjovová, druhé kolo už bylo pro česko-tchjwanský pár poněkud obtížnější, musel totiž otáčet z nepříznivého stavu 0:1 na sety, po bezmála dvou hodinách se mohly šampionky z roku 2019 radovat z postupu do třetího kola. S nasazeným japonsko-indonéským párem si poradily ve dvou těsných sadách.

Čtvrtfinále projely za hodinu a půl, když z cesty smetly Caroline Garciaovou a Luisu Stefaniovou. V semifinále nedaly šanci česko-španělskému páru Bouzková/Sorribesová Tormová.

Napínavé finále se sladkou tečkou

Finálový zápas trval necelé dvě hodiny a favoritkami byly nasazené trojky Storm Hunterová s Elise Mertensovou. Hned úvod utkání nebyl ideální Barbora Strýcová zahájila na servisu kvalitně, když pár vedl už 40:0, soupeřky se však rychle vzpamatovaly a ukradly první hru ve svůj prospěch. Čtvrtou hru však zvládly lépe Strýcová se Sie a rázem bylo vyrovnáno na 2:2. Koncovka první sady nabídla velké drama a hůře nasazený pár využil až šestý setbol a ovládl první set poměrem 7:5.

Ve druhé sadě předvedly první úspěšný brejk Strýcová se Sie, avšak zanedlouho svítilo na tabuli skóre 4:4. Následně si Barbora Strýcová podržela čistou hrou servis a bojovalo se o podání Mertensové. První mečbol ještě česko-tchajwanská dvojice nevyužila, při druhém však Sie převzala iniciativu a umístila vítězný forhend na úplně odkrytou stranu kurtu.

„Nemohla jsem si přát lepší poslední Wimbledon,“ dojala se Strýcová během řeči na kurtu s trofejí v ruce. „Hlavně chci poděkovat Su-wej, mé skvělé parťačce, se kterou jsem tyto dva týdny neskutečně užila. Takhle jsem si to přála, chtěla jsem s ní odehrát svůj poslední Wimbledon, turnaj, který mám ráda už od dětství. Je to jedinečný turnaj, který budu respektovat a milovat napořád. Děkuji vám všem, že jste nám fandili,“ vzkázala Bára všem fanouškům na centrálním dvorci v Londýně.

Strýcová se tak přidala k českým tvářím, které zvedly letos na Wimbledonu trofej nad hlavu. Ve dvouhře žen šokovala celý tenisový svět Markéta Vondroušová a o úspěchy s postarali i junioři. Čtyřhru dívek opanovaly Kováčková se Samsonovou, ze čtyřhry chlapců veze domů trofej Jakub Filip. Zapadnout nemůže ani finálová účast Nikoly Bartůňkové.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full