Pohádka se šťastným koncem! Markéta Vondroušová je vítězkou Wimbledonu

Zdroj fotky: Getty Images

Markéta Vondroušová to dokázala. V dnešním wimbledonském finále porazila ve dvou setech Ons Jabeur a vybojovala svůj první grandslamový titul. Napodobila úspěchy Novotné a Kvitové a jako třetí Češka získala na nejslavnějším turnaji světa trofej.

Třetí česká šampionka Wimbledonu

Nikdo by tomu před začátkem turnaje nevěřil. Opak je ale pravdou. Markéta Vondroušová dnes nastoupila do wimbledonského finále proti Ons Jabeur. Favoritkou na zisk titulu sice byla šestá hráčka světa, ale Markéta se nezalekla.

Na začátku utkání byla Češka nervózní. Hned při své první hře na servisu přišla o podání a prohrávala 0-2. Vondroušová sice dokázala srovnat stav první sady, ale hned vzápětí se Ons dostala do vedení 4-2. Markéta se poté nadechla k velkému obratu. Vyhrála čtyři hry v řadě a získala první sadu.

Česká hráčka hned v první hře druhého setu prolomila podání Tunisanky. Tuto výhodu bohužel potvrdit nedokázala. Jabeur naopak vyhrála tři hry v řadě. I vedení 3-1 ale dokázala Markéta smazat. Rozhodující hrou byla devátá hra druhého dějství, kdy Ons opět přišla o servis. Vondroušová následně utkání na svém servisu uzavřela a vyhrála poměrem 6-4, 6-4. Po Novotné a Kvitové se stala třetí českou vítězkou Wimbledonu.

"Vlastně ani nevím, jak jsem to dokázala. Tenis je někdy bláznivý. Moc děkuji za podporu všem, kteří tady se mnou byli, včetně mého manžela. Zítra máme rok od svatby, tak to oslavíme všechno dohromady. Gratuluji i Ons. Ona je úžasnou inspirací pro nás všechny. Doufám, že jednoho dne vyhraje grandslamový titul. Je to úžasný člověk, odvádí skvělou práci," znělo z úst šťastné vítězky na adresu soupeřky.

"Chci pogratulovat Markétě a jejímu týmu k úžasnému turnaji. Markéta je úžasná hráčka a vím, že v kariéře měla hodně zranění. Jsem za Markétu moc ráda. Já jsem zklamaná. Pro mě je to dnes nejbolestivější porážka v kariéře. Je to těžký den, ale nevzdám se. Vrátím se silnější a jednoho dne vyhraji grandslamový turnaj," řekla zklamaná Ons Jabeur, která prohrála i své třetí finále na grandslamu.

První nenasazená vítězka 

Pro Vondroušovou to je teprve druhý titul z okruhu WTA a první grandslamový. Ve finále byla poprvé v roce 2019, kdy na Roland Garros prohrála s Ashleigh Barty. Dnes předvedla skvělý výkon a negativní bilanci tak srovnala. Stala se první nenasazenou hráčkou od roku 1963 a první v Open éře, která Wimbledon ovládla.

Markétu čeká vylepšení kariérního maxima na žebříčku WTA. Češka je aktuálně 42. hráčkou světa. Titul z Wimbledonu ji ale posune o 32 míst na 10. místo na světě. Do TOP 10 se Češka dostala poprvé v kariéře a zároveň se posunula na 5. místo v WTA Race.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full