Poslední zápas? Možná ne! Serena Williams si nechává pootevřená zadní vrátka

Zdroj fotky: Getty Images

Na US Open rozbouřila americké publikum během svých posledních zápasů kariéry. Byly však skutečně poslední? Serena se na tiskové konferenci vyhýbala slovům o konci kariéry, dokonce naznačila, že by možná mohla hrát dál.

319 týdnů se Serena vyhřívala na pozici světová jedničky. US Open měl být posledním turnajem legendy tenisu. I když sama Serena byla ohledně svého konce kariéry opatrná. Nikdy napřímo nevzkázala: „US Open bude mým posledním turnajem.“

Po prohře ve třetím kole se přímo na kurtu emotivně loučila a všem poděkovala. Na tiskové konferenci však chodila kolem horké kaše a konkrétní odpověď novinářům nedala.

„Vždycky jsem milovala Austrálii. Od minulého roku jsem hodně tvrdě dřela a ušla jsem pořádný kus cesty od loňského Wimbledonu. Nejsem si jistá, jestli bylo US Open mým posledním tenisovým momentem,“ promluvila s krátkým odstupem po utkání.

„Chce to spoustu úsilí se dostat až sem. Cítím, že jsem stále schopná bojovat s nejlepšími. Ale zároveň jsem připravená na roli matky a prozkoumat jinou stránku Sereny,“ vzkázala.

Jak to Serena vidí s účastí na dalších turnajích? „Vlastně jsem si to moc nepředstavovala. Nevím. Nejspíše už hrát nebudu, ale opravdu nevím,“ začala, když jí novinář připomněl skalp světové dvojky ve druhém kole US Open. „Každým týdnem jsem se zlepšovala, což je pro mě dobrým znamením. Vím, že kdybych začala hrát dřív nebo hrála víc, tak bych dokázala soutěžit na té nejvyšší úrovni.“

Tenis bude vždy součástí jejího života

V tenisovém světě Serena nejspíš neskončí, což sama naznačila. „Tenis byl vždycky součástí mého života. Nedovedu si představit, že bych se v něm nepohybovala. Ale ještě nevím, jak bych se v něm chtěla v budoucnu angažovat. Otevřelo mi to ale spoustu dveří. Tenis pro mě v životě znamená hodně a mám spoustu vzpomínek díky nimž nedokážu vidět svou budoucnost bez něj. Kde konkrétně? Netuším. Jen si myslím, že v tenise zůstanu.“

„Cítím, že jsem do tenisu něco přinesla a stále přináším. Bojovnost, jiné úhly pohledu, obrovskou intenzitu. Vášeň pro tu hru jsem měla velikou, i když nebylo v mé kariéře všechno růžové. Měla jsem vzestupy a pády, mohla bych pokračovat. Upřímně jsem moc ráda, že jsem to všechno zažila a že jsem Serena,“ prohlásila na tiskové konferenci.

Zda se Serena vrátí, nebo ne, je ve hvězdách. 39 grandslamových titulů ze dvouhry, čtyřhry a mixu jí však nikdo nesebere, stejně tak další úspěchy v její neskutečné tenisové kariéře.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full