Povedený vstup do turnaje v Praze slaví vracející se Andrew Paulson i maturující Šalková

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Na prvního máje začala hlavní soutěž Advantage Cars Prague Open, společného turnaje mužů a žen na pražské Štvanici. Andrew Paulson a Dominika Šalková udělali radost domácím fanouškům postupem do druhého kola. V dalších dnech se představí i ostatní české naděje.

Antukové jaro nám krok za krokem spěje k jeho vrcholu na Roland Garros. Čeští fanoušci světového tenisu teď mají možnost vidět velmi kvalitně obsazené turnaje v blízkosti svých domovů. Po challengeru v Ostravě, který opanoval Zdeněk Kolář, se kolotoč přesunul do Prahy. V areálu I. ČLTK Praha se utkají muži na turnaji challenger 75 a ženy na podniku ITF 60. Dnes bylo v akci několik českých hráčů a hráček, z nichž v hlavním pavouku dál postupují Andrew Paulson a Dominika Šalková.

Z kvalifikace postoupil i bývalý 33. hráč světa

První květnové pondělní ráno patřilo závěrečnému kolu kvalifikace. Proti Portugalci Joao Dominguesovi se o hlavní soutěž utkal Argentinec Federico Delbonis. Zápas to pro bývalou argentinskou jedničku a člena TOP 40 nebyl vůbec jednoduchý. Postup slavil po setech 6:3, 3:6, 6:3. "Byl to samozřejmě těžký zápas, byl jsem nervózní, chtěl jsem vyhrát. I tak si myslím, že jsem byl správně nastavený, to byl klíč k dnešnímu vítězství," řekl pro Tiebreak Tennis po postupu do hlavní části Federico Delbonis.

Spolu s ním prošli kvalifikací i Brit Jan Choinski, Španěl Pablo Llamas Ruiz, který vyřadil českého 18letého mladíka Jana Hrazdila, Bulhar Dimitar Kuzmanov, Ital Federico Gaio a Ukrajinec Vitaliy Sachko.

U žen prošla z českého tria Julie Štruplová, Aneta Loboutková a Ivana Šebestová do hlavní soutěže pouze poslední jmenovaná.

Paulson zvládl otočku s hráčem elitní dvoustovky

Jako první šli na centrální duel po dvou kvalifikačních zápoleních Brit Ryan Peniston a český hráč startující na divokou kartu Andrew Paulson. 21letý Čech prozradil, že už je konečně fit a věří, že opět bude objíždět jeden turnaj za druhým.

Ze začátku dnešního zápasu se Andy dost trápil a úvodní set prohrál 2:6. Ve druhé sadě si vzájemně brali podání a za stavu 5:4 měl Paulson možnost zápas doservírovat. To se mu nepovedlo, ale vzápětí Penistona znovu brejknul a set napodruhé ukončil.

"Byla to nepříjemná situace, ale věděl jsem, že soupeř není úplně servisman. Věděl jsem, že se hraje dál, zápas pokračuje. Taky se mi povedlo ho hned brejknout a naštěstí jsem to doservíroval za stavu 6:5," řekl pro Tiebreak Tennis po utkání Andrew Paulson.

Ve třetím setu už byl jasně lepší a zápas ukončil za stavu 5:1 už na returnu po proměnění šestého mečbolu.

"Jsem moc spokojený. Zápas byl nahoru dolů, já jsem se necítil moc dobře. Pak postupně se to uvolnilo, hrál jsem lépe a lépe a tím, že to byl můj druhý zápas po vynucené pauze kvůli zranění, tak o to víc si cením, že jsem to zvládl a vyhrál," zněla radostná slova Andrewa Paulsona po utkání.

Na centrálním kurtu se mu dostalo i podpory publika. "Atmosféra byla skvělá, nečekal jsem, že přijde tolik lidí. Většina fandila mně, moc jim děkuji a doufám, že přijdou znovu," dodal Andrew Paulson.

Do druhého kola dnes postoupili i mladý Švýcar Dominic Stricker, po skreči Španěla Pedra Martíneze Brazilec Meligeni Alves, Rakušan Sebastian Ofner a Chilan Tomás Barrios Vera po dvousetové výhře nad druhým nasazeným Radu Albotem.

Dnes postup do druhého kola, zítra maturita

První kolo ženské dvouhry svedlo proti sobě dvě talentované Češky. Nasazenou šestku 19letou Barboru Palicovou a 18letou Dominiku Šalkovou, která dostala od pořadatelů do turnaje divokou kartu. Druhá jmenovaná zvítězila ve dvou sadách 6:4, 6:3

"Byl to těžký zápas, hodně foukalo. Já jsem se svým výkonem docela spokojená. Snažila jsem se to, když foukalo, držet v kurtu, abych to nevystřelovala rychle. Jsem ráda, že jsem to derby zvládla, obzvlášť, když jsem s ní loni dvakrát prohrála," řekla pro Tiebreak Tennis po postupu do druhého kola Dominika Šalková.

Na domácích turnajích hraje ráda a je spokojená, že si může zahrát další zápas. Před ním ji však čeká další část zkoušky dospělosti. "Druhé kolo budu hrát ve středu. Zítra maturuju, píšu didaktický test z angličtiny a ve středu češtinu, takže doufám, že budu hrát v pozdější části středečního programu," dodala se smíchem Dominika Šalková.

Z domácích hráček se dnes představila ještě 14letá divoká karta, domácí hráčka I. ČLTK Praha, Victoria Bervid, která jasně podlehla 0:6, 3:6 turnajové dvojce z Austrálie Priscille Hon. Další české hráčky, kterými jsou Tereza Valentová, Lucie Havlíčková, Nikola Bartůňková a Ivana Šebestová, vstoupí do turnaje v dalších dnech.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full