Pražská Štvanice po roce přivítá kombinovaný turnaj mužů a žen

Zdroj fotky: Getty Images

Pražská Štvanice bude opět po roce lákat na světový tenis. Od 30. dubna do 7. května, tedy příští týden, se v areálu tenisového klubu 1. ČLTK odehraje největší společný tenisový turnaj mužů a žen v České republice. Kromě českých hráčů a hráček se budete moci těšit také na zahraniční hvězdy.

Hlavní hvězdou bývalý 26. hráč světa

Štvanice bude příští týden opět lákat na světový tenis a hvězdná jména. 23. ročník turnaje Prague Open bude hostit mužský turnaj kategorie ATP challenger a ženský turnaj ITF s dotací 60 000 USD.

Nejvýše postaveným hráčem mužského turnaje bude Srb Filip Krajinovič. Bývalý 26. hráč světa bude vévodit pavouku společně s druhým nasazeným Hugem Gastonem. Mezi přihlášenými najdeme také Radu Albota, Sebastiana Ofnera, Juana Cerundola nebo Tomáše Macháče.

Jedničkou ženského turnaje bude Maďarka Reka Luca Jani, která minulý rok plnila roli nasazené dvojky. Zajímavými jmény jsou také Priscilla Hon nebo osmifinalistka Wimbledonu Heather Watson a loňská vítězka Maja Chwalinska. Z Češek se můžeme těšit na Barboru Palicovou.

Vstupné na Advantage Cars Prague Open bude po jeho celou dobu zdarma. Všechna utkání budou živě vysílána na webu turnaje a finálové zápasy následně i v televizi.

Jaký byl minulý rok? 

Loňský ročník turnaje na Štvanici ovládl Pedro Cachin a Maja Chwalinska. Argentinec tehdy získal třetí trofej v řadě. Dařilo se mu i po zbytek sezóny. Dostal se na své žebříčkové maximum a to na 55. místo světa. Polka byla naopak poměrně překvapivou vítězkou. Ve finále si poradila i s první nasazenou Ekaterine Gorgodze ve dvou setech.

Pro české tenisty Štvanice nebyla minulý rok šťastným místem. Ani jeden z Čechů se nedostal přes druhé kolo. Největší úspěch zaznamenal Andrew Paulson a Adam Pavlásek, kteří postoupili do finále čtyřhry.

Z Češek se nejvíce dařilo Miriam Kolodziejové, která startovala na divokou kartu. Jako jediná přešla přes druhé kolo a prohrála až v semifinále s Chwalinskou. Ve čtyřhře prohrála po boku Jessiky Malečkové až ve finále.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full