Štvanice přivítá jediný společný tenisový turnaj v Česku

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Série antukových turnajů po Česku je v plném proudu. Nejdříve vše začalo v Praze na Spartě, kde se odehrál mužský challengerový turnaj. Tento týden se hraje akce stejné kategorie v Ostravě. Příští týden se tenis opět vrátí do hlavního města. V areálu klubu 1. ČLTK Praha se uskuteční jediný společný tenisový turnaj na území České republiky.

1. ČLTK Praha opět ožije tenisem

2. května startuje v Praze největší společný tenisový turnaj na území České republiky. Místem, kde se vše uskuteční, bude Štvanice. Společně s místním klubem akci pořádá společnost Perinvest Group. Ta mimo jiné pořádá a organizuje podzimní turnaj WTA v Ostravě. "Těšíme se, že lidi uvidí kvalitní zahraniční hráče i české talenty,“ říká šéf klubu I.ČLTK Praha Vladislav Šavrda.

Kvalifikace obou turnajů začíná v neděli 1. května. Hlavní soutěž odstartuje v pondělí. Oba finálové zápasy jsou naplánovány na 8. května od 11 hodin. Diváci se do areálu po celou dobu dostanou zdarma.

České naděje i finalistka US Open se zúčastní ženského turnaje

ITF turnaje žen s dotací 60 000 USD se zúčastní několik českých nadějí. Tou největší bude Linda Nosková. Mladá Češka na přelomu března a dubna dokázala opanovat turnaj stejné kategorie ve Francii.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Linda Noskova (@lindynoskova)

Divokou kartu do hlavní soutěže měla dostat i Nikola Bartůňková. Ta ji ale odmítla a místo v hlavní soutěži se rozhodla vybojovat si v kvalifikaci. Majitelkami divokých karet se tedy stala Barbora Palicová, Lucie Havlíčková a Ukrajinka Daria Lopatetska.

Daria byla nucena utéct z Ukrajiny před válkou společně s matkou a mladší sestrou. Azyl díky společnosti Perinvest Group našla v TK Oáza Říčany. O jejím příběhu si můžete přečíst zde.

Na turnaji bude roli první nasazené plnit Gruzínka Ekaterine Gorgodze. Dále budou diváci mít možnost vidět například Priscillu Hon, Rebeccu Šramkovou, Lizette Cabreru nebo Caty McNally.

Na mužský turnaj lákají domácí hráči

ATP Challengeru mužů se zúčastní několik českých tenistů. Mezi nimi jsou například Lukáš Rosol, Jonáš Forejtek, Tomáš Macháč, Vít Kopřiva nebo Andrew Paulson. Dále by na turnaji měl hrát Dalibor Svrčina, který došel do finále na turnaji na Spartě.

I ze zahraničních tenistů najdeme v pavouku zajímavá jména. Jedním z nich je vítěz Challengeru na Spartě, Sebastian Offner. Rakušan se od září potýkal se zraněním a na kurty se vrátil na začátku dubna. Turnaj v Praze pro něj byl teprve třetí akce po návratu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sebastian Ofner (@ofi_101)

Dále si na Štvanici zahraje například Jesper de Jong, Yannick Hanfmann, Dmitry Popko nebo Christopher O'Connell.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full