První titul z Masters získala v Cincinnati Coco Gauff, Muchová neuspěla ani ve druhém letošním finále

Zdroj fotky: Getty Images

Karolína Muchová trofej v Cincinnati nezískala. V dnešním finále nestačila na rozjetou Coco Gauff, která Češku porazila ve dvou setech. Američanka získala třetí letošní titul a zároveň nejcennější trofej své kariéry.

Šampionkou v Cincinnati je Gauff

Karolína Muchová si dnes poprvé zahrála finále na turnajích Masters 1000. Do boje o titul postoupila po třísetové výhře nad světovou dvojkou Arynou Sabalenkou. Dnes ji čekal vůbec první vzájemný zápas s Američankou Coco Gauff. Ta v semifinále vyřadila světovou jedničku Igu Swiatek.

V úvodu zápasu měly obě hráčky problém udržet servis. Coco Gauff se dostala do vedení 2-0, které však nedokázala potvrdit. Rozhodující tedy byla v pořadí až pátá ztráta servisu prvního setu. Američanka break následně v deváté hře potvrdila a získala první sadu.

Druhé dějství bylo vyrovnané do stavu 2-2, kdy Karolína nevyužila dvě breakballové šance. O podání vzápětí dvakrát přišla a prohrávala 2-5. Američanka nedokázala napoprvé zápas ukončit a Češka snížila na 4-5 z jejího pohledu. Na druhý pokus už to ale vyšlo a Coco Gauff vyhrála po setech 6-3, 6-4.

"Gratuluji Karolíně, která odehrála skvělý turnaj. Je to skvělá hráčka. Vždy jsem to o Karolíně říkala. Jsem ráda, že je zdráva a doufám, že spolu odehrajeme ještě mnoho zápasů a třeba i na větších kurtech, než je tento," řekla na adresu soupeřky čerstvá vítězka.

Američanka se během děkovné řeči zmínila i o problémech, které ji sužovaly na evropských turnajích, kde se jí moc nedařilo.

"Na turnajích v Evropě jsem si letos prošla velmi těžkým obdobím. V noci jsem na pokoji byla často sama a brečela jsem. Nebylo to jednoduché, ale věci se změnily a tento titul pro mě moc znamená."

Nejmladší vítězka Masters od roku 2009

Coco Gauff na amerických turnajích předvádí skvělé výsledky. Nejdříve opanovala turnaj ve Washingtonu, následně byla ve čtvrtfinále v Montrealu a nyní získala první titul z kategorie Masters 1000. Stala se navíc nejmladší hráčkou od roku 2009, která zvítězila na turnaji této kategorie. Tehdy se to podařilo Caroline Wozniacki.

V novém vydání světového žebříčku se posune o jednu příčku výš na šestou pozici. Poražená finalistka Karolína Muchová zaznamená větší posun. Ze sedmnáctého místa se posune na desáté. Muchová se do TOP 10 posune poprvé v kariéře a do US Open vstoupí v roli české dvojky.

"Když jsem se ráno probudila, řekla jsem si: Wow, dnes mě čeká náročný den. Dnes jsem sice prohrála, ale pro mě to byl úžasný týden. Gratuluji Coco a jejímu týmu k titulu. Děkuji organizátorům a také děkuji svým chlapcům, že mě stále podporují. Děkuji i fanouškům. Od dnešního dne bude mít Cincinnati místo v mém srdci," znělo z úst české hráčky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full