Rafael Nadal ukončil spolupráci s trenérem Franciscem Roigem

Zdroj fotky: Getty Images

Španělský tenista Rafael Nadal oznámil konec spolupráce s trenérem Franciscem Roigem. Ten byl jeho mentorem po celou jeho kariéru.

Pod vedením Francisca Roiga hrál Rafel Nadal po celou dobu jeho profesionální kariéry. Společně vyšplhali na nejvyšší možné tenisové vrcholy, včetně olympijského zlata z Pekingu v roce 2008. Roig začal španělského tenistu koučovat v roce 2005. Tou dobou šlo ještě o hráče bez grandslamového titulu. Za posledních 20 let nabrala pod Roigovým vedením Nadalova kariéra zcela jiný spád. V současné době se jeho životopis pyšní celkem 22 grandslamovými tituly.

Nejúspěšnější spolupráce v historii sportu

Jejich spolupráce patří mezi jednu z nejúspěšnějších mezi hráčem a trenérem v historii sportu. Nadal se ale rozhodl, že nyní je čas na změnu a připravuje se na hledání nového kandidáta pro tuto roli. Několikanásobný grandslamový šampion se připravuje na obhajobu titulu z Australian Open, jenž začíná již příští měsíc. Rozchod s Roigem oznámil dnes během emotivní série několika tweetů, ve kterých poděkoval svému dlouholetému trenérovi za jeho neochvějnou službu za posledních 17 let.

Francis Roig opouští tým

"Chtěl bych vás informovat, že Francisco Roig opouští tým. Francisco byl důležitou osobou v mé kariéře a jsem mu velmi vděčný za všechna ta léta práce a přátelství. Začínali jsme spolu v době, kdy jsem byl ještě dítě. Je to skvělý trenér, který tenis velmi dobře zná a hodně mi pomohl být stále lepší. Mám jen slova díků a přeji mu hodně štěstí na světě v jeho novém projektu," napsal Nadal v prohlášení na svém Twitteru.

"Jako by očekával, že bude mít dobrou kariéru"

Roig se ve své kariéře dostal nejvýše na 60. místo světa. Profesionálnímu tenisu se věnoval 14 let a kariéru ukončil v roce 2001. Na Nadalovi se mu vždy líbila jeho nezdolná touha být stále lepším i přesto, kolik úspěchů v kariéře již měl. "Mám štěstí, že jsem mohl být po jeho boku a doprovázet ho na jeho cestě. Domnívám se, že jeho limity jsou hodně vysoko. Bavil jsem se s ním o číslech, on ale pokaždé hádal málo. Bylo to, jako by očekával, že bude mít dobrou kariéru, ale zdaleka ne tak výjimečnou, jakou má," řekl Roig pro web ATP.

Klíč k úspěchu

Dnes už bývalý trenér španělského tenisty vkládá do Rafaela Nadala stále velkou důvěru. Domnívá se, že tenista má i ve svém věku stále šance být ještě lepším. Právě touha být stále lepším z něj dělá tenistu, kterým je, alespoň tak ho hodnotí Roig. "Je výjimečný, nevzdává se ani když je zraněný. Stále vyhrává body."

Dlouholetý trenér v rozhovoru připomněl i rok, kdy Rafaela Nadala sužovaly psychické problémy, i přesto ale tenkrát z TOP 10 nevypadl. "Dokonce i v roce, kdy se potýkal s psychickými problémy a bylo pro něj těžké soutěžit, nevypadl z TOP 10. Což se nikomu jinému nepodařilo".

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full