Rafael Nadal vyhrál první zápas v roli otce, udolal britského mladíka a dorovnal Lendla

Zdroj fotky: Getty Images

Rafael Nadal započal svoji cestu za obhajobou loňského titulu. I přes problémy dokázal první kolo proti Jacku Draperovi zvládnout. Díky jeho první výhře v roli otce se ve statistikách dorovnal Ivanu Lendlovi. O kterou z nich se jedná?

První výhra po narození syna 

Obhájce titulu a první nasazený Rafael Nadal nezažil lehký vstup do Australian Open. Jeho prvním soupeřem byl Brit Jack Draper. Semifinalista Next Gen Finals se v Aréně Roda Lavera předvedl v dobré formě.

Zápas probíhal velmi vyrovnaně. Nadal úvodní sadu získal až poměrem 7-5, když v poslední hře poprvé prolomil podání Brita. Draper ale začal skvěle druhou sadu a srovnal stav utkání. Následně Jacka začaly trápit křeče, které jej i po velkém boji připravily o třetí dějství. Čtvrtý set byl hlavně kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům Brita jednoznačnou záležitostí. Rafael Nadal nakonec vyhrál po setech 7-5, 2-6, 6-4, 6-1.

"Hrál jsem proti jednomu z nejtěžších soupeřů pro první kolo. Je mladý a má velkou sílu. Podle mě jej čeká skvělá budoucnost," pochválil Jacka Drapera.

"Minulý rok to byl jeden z nejemotivnějších turnajů mé kariéry. O tom není pochyb. To je bohužel pryč a nyní jdu znovu od začátku. Jsem šťastný, že jsem znovu zpět v Austrálii. Je to moje devatenáctá sezóna a těším se na nový začátek."

"Tuhle výhru jsem potřeboval. Posledních pár měsíců pro mě nebylo jednoduchých. Doufám, že tento zápas mi pomůže. Pokud se na to podíváme z mého pohledu a situace ve které jsem, byl to velmi pozitivní start," okomentoval Španěl dnešní utkání.

Rafael Nadal ve statistikách dorovnal Lendla

První nasazený se dnes dočkal také přepisu ve statistikách. Zaznamenal kariérní výhru s číslem 1068 a v historickém pořadí se dorovnal Ivanu Lendlovi. Ten za svou kariéru dokázal vyhrát také 1068 utkání. Rafael Nadal tohle číslo s největší pravděpodobností překoná. Celkovému žebříčku vede Jimmy Connors a za ním se nachází Roger Federer.

1275 – Jimmy Connors
1251 – Roger Federer
1068 – Ivan Lendl
1068 – Rafael Nadal
1036 – Novak Djokovic

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full