Rubljov na kurtu řádil! Práskl s lahví od vody, míčkem málem trefil zametače

Zdroj fotky: Getty Images

Ostré první utkání má za sebou i bouřlivák Andrej Rubljov. Ruský tenista pustil během zápasu emoce ven Do prvního incidentu se téměř zapletl zametač antuky, v tom druhém mrštil s lahví vody o zem.

První kolo na grandslamu proti soupeři z Koreji Rubljov psychicky moc dobře nezvládal. Po proměněném setbolu soupeře mrštil míčkem do své stoličky. Odtud se míček odrazil směrem na pána, který měl na starost údržbu kurtu. Vánek z rychlosti, který míček nabral a prosvištěl kolem něj, mu dokonce shodil čepici. Následně mrštil o zem i lahví vody.

Vzniklý incident se probíral i na tiskové konferenci po utkání. Světová sedmička se za své chování ihned omluvila. „Měl jsem uvnitř sebe příliš mnoho emocí a vážně jsem se je snažil kontrolovat,“ začal ruský tenista. „Pořád nechápu celou situaci. Snažil jsem se být pozitivní. Držel jsem se až do konce první sady, a potom jsem na chvíli ztratil rozum. Lituji toho, co jsem udělal,“ komentoval Rubljov situaci. Nejspíš narážel také na poslední události, které se v tenisovém světě udály. Zákaz startu ruských a běloruských tenistů na Wimbledonu a následná reakce od ATP. Více si můžete přečíst v jednom z našich předchozích článků.

„Je určitě nepřípustné to, co jsem provedl. Není to všechno jen o mně, ten míček se mohl zle odrazit a někoho trefit. Bylo to ode mne velmi neprofesionální a doufám, že už to nikdy znovu neudělám,“ zakončil promluvu k incidentu.

Každopádně rodákovi z Moskvy vypuštění emocí pomohlo. Po prohraném prvním setu se zmátořil a utkání dokázal otočit do vítězného konce. Na ruského tenistu čeká ve druhém kole pařížského grandslamu Argentinec Federico Delbonis.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full