Serena Williams se rozloučila s Kanadou: Sbohem Toronto!

Zdroj fotky: Getty Images

Legenda bílého sportu Serena Williams před několika dny oznámila konec kariéry. S tím přišlo také první loučení. Na turnaji v Torontu prohrála ve druhém kole. Před odchodem z kurtu se ještě rozloučila s místními fanoušky.

Pouť Sereny ukončila olympijská vítězka 

National Bank Open v Torotnu je celkově třetí turnaj, kterého se Serena letos zúčastnila. Nejprve odehrála čtyřhru v Eastbourne a následně vypadla v prvním kole Wimbledonu. V Kanadě se dočkala své první výhry od návratu. Její první soupeřkou byla Španělka Nuria Parrizas-Dias. Tu Američanka porazila po setech 6-3, 6-4 a postoupila do druhého kola. 

V něm na ni čekala olympijská vítězka z Tokia Belinda Bencic. Favoritkou utkání byla Švýcarka, která tuto roli s přehledem potvrdila. Belinda vyhrála ve dvou setech poměrem 6-2, 6-4. Vyhrála tak i druhé vzájemné utkání na tomto turnaji. To první odehrály v semifinále v roce 2015. Bencic tehdy turnaj překvapivě opanovala. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

První loučení se neobešlo bez slz

Pro Williams tato porážka nebyla jednoduchá. Tento týden Serena oznámila konec kariéry. Zápas proti Belindě Bencic byl tedy jejím poslední zápas na tomto turnaji. Odchod z kurtu byl pro Američanku o to víc složitější. 

"Dnes to je hodně emotivní. Přála bych si, abych odehrála lepší zápas, ale Belinda hrála velmi skvěle. Bylo to zajímavých dvacet čtyři hodin. Z celého srdce vám děkuji. Bylo mi ctí před vámi po celé ty roky hrát. Jak jsem zmiňovala v rozhovoru, nejsem dobrá v loučení. I tak musím říct všem v Torontu sbohem," rozloučila se bývalá světová jednička. 

"Samozřejmě bylo skvělé zahrát si se Serenou. Dnes to je ale smutné. Nechci aby skončila. Její kariéra byla neskutečná. Dokázala toho tolik. S blížícím se koncem si to většina z nás, včetně mě, začíná uvědomovat čím dál víc. To, že jsem proti Sereně dnes mohla nastoupit na kurt, bylo neskutečné," řekla v pozápasovém rozhovoru Bencic. 

 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full