US Open se sestrami Williamsovými?

Zdroj fotky: Getty Images

Obě sestry Williamsovy jsou momentálně neaktivní. Starší Venus si zahrála naposledy v lednu tohoto roku, než si přivodila zranění hamstringu. Mladší sestra Serena nastoupila k poslednímu zápasu v září roku 2022. Objeví se společně ve čtyřhře na US Open?

 Predikce bývalého trenéra Ricka Macciho 

Obě sestry Williamsovy trénoval jako děti od roku 1990-1995. Poté si je vzal na starosti jejich otec Richard Williams. Rick Macci před nedávnem promluvil o budoucnosti svých bývalých svěřenkyň.

"Myslím, že pro Venus Williamsovou je to těžké. Když jsem měl Venus a Serenu, bylo to spíš o Venus. Protože byla starší, jak jste viděli ve filmu King Richard. Venus byla opravdu, opravdu podobná mé dceři a měli jsme úžasné pouto. Podle mého názoru, a nemám žádný vhled, si myslím, že na US Open ukončí kariéru. Myslím, že se Serenou bude hrát čtyřhru. A myslím, že na US Open odejdou z pódia."

Dále dodal: "Ale samozřejmě, pokud ještě hraje. Je to dobré pro jméno. Je to dobré pro značku. Má platformu. Chápu všechny tyhle věci, ale myslím, že by se Serenou mohla hrát čtyřhru a věřte tomu nebo ne, myslím, že by stále mohly vyhrávat turnaje."

Tituly sester Williamsových 

Sestry Williamsovy hrály společně na loňském US Open, ale vypadly hned v prvním kole. Nestačily na dvojici Lucie Hradecká/Linda Nosková. Ovšem jejich bývalý trenér věří, že jsou schopné letos dojít až do finále.

Venus a Serena Williamsovy spolu získaly 14 grandslamových titulů. Konkrétně to bylo dvakrát na French Open, čtyřikrát na Australian Open, dvakrát na US Open a šestkrát na Wimbledonu.

V roce 1999 slavily na French Open a US Open. Na prvním zmíněném turnaji porazily dvojici Martina Hingisová a Anna Kurnikovová 6:3, 6:7, 8:6. Na US Open zdolaly Chandu Rubinovou a Sandrine Testudovou 4:6, 6:1, 6:4.

O rok později zvítězily pouze na Wimbledonu nad Julií Halardovou-Decugisovou a Ai Sugijamovou 6:3, 6:2. Další rok měly trofej pouze z Australian Open, když udolaly krajanky Lindsay Davenportovou a Corina Morariuovou 6:2. 2:6, 6:4.

V roce 2002 sestry Williamsovy ovládly podruhé Wimbledon. Ve finále nastoupily proti Virginii Ruanové Pascualové a Paole Suárezové (6:2, 7:5). Následující rok narazily na ty samé soupeřky, ale na Australian Open. Po třech setech (4:6, 6:4, 6:3) dominovaly podruhé na tomto turnaji.

O pět let později následoval jejich třetí titul na Wimbledonu. Duo Lisa Raymondová a Samantha Jane Stosurová porazily jasně 6:2 a 6:2. V roce 2009 oslavovaly tři grandslamy. Prvním z nich byl Australian Open, kde poměrem 6:3, 6:3 porazily Danielu Hantuchovou a Ai Sugijamovou. Druhý byl Wimbledon, jejich čtvrtá výhra zde, s výsledkem 7:6, 6:4 nad Samanthou Jane Stosurovou a Rennae Stubbsovou. Poslední titul tohoto roku si odvezly z US Open. S přehledem totiž braly vítězství nad Care Blackovou s Liezel Huberovou (6:2, 6:2).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Venus Williams (@venuswilliams)


Další rok vybojovaly dva tituly (Australian Open, French Open). Na AO na ně čekaly totožné soupeřky jako minulý rok na US Open. Po dvou setech 6:4 a 6:3 mohly sestry Williamsovy slavit. Ve French Open si poradily s Květou Peschkeovou a Katarinou Srebotnikovou (6:2, 6:3).

Páté vítězství na Wimbledonu přidaly v roce 2012. Českou dvojici ve složení Andrea Sestini Hlaváčková a Lucie Hradecká vyprovodily výhrou 7:5, 6:4. V roce 2016 sestry Williamsovy přidaly šestý titul na All England Clubu, když ve finále přemohly Tímeu Babosovou s Jaroslavou Švedovovou 6:3 a 6:4.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full