Spanilá jízda Chrise Eubankse končí ve čtvrtfinále, i přesto dokázal překonat Agassiho

Zdroj fotky: Getty Images

Američan Chris Eubanks šokoval na letošním Wimbledonu postupem do čtvrtfinále. K výhře měl nakročeno dokonce i v dnešním utkání s Daniilem Medveděvem. Pětisetovou bitvu ale nakonec prohrál a s Londýnem se rozloučil. I přesto dokázal překonat rekord Andrea Agassiho.

Konec pohádkového debutu 

Chris Eubanks prožil skvělou travnatou sezónu. Na Mallorce získal svůj první titul z okruhu ATP a díky tomu se poprvé v kariéře posunul do TOP 50. V dobrém rozpoložení přicestoval i do Wimbledonu. Při svém debutu na turnaji postupně vyřadil Thiaga Monteira, Camerona Norrieho, Christophera O'Conella a dokonce i Stefanose Tsitsipase.

Jeho čtvrtfinálovým soupeřem byl Daniil Medveděv. Ruský tenista dokázal díky breaku ve třetí hře vyhrát první dějství. Eubanks následně zvedl úroveň své hry. Druhý set vyhrál se ztrátou jediné hry. Američan byl lepší i ve třetí sadě a dostal se do vedení 2-1 na sety.

Velmi napínavé bylo čtvrté dějství. Ani jeden z hráčů totiž nepřišel o servis a o majiteli se muselo rozhodnout ve zkrácené hře, která byla zlomovým bodem zápasu. Vítězem tiebreaku se stal Daniil Medveděv a utkání dospělo do pátého setu. Chris Eubanks poté získal pouze jednu hru a prohrál po setech 4-6, 6-1, 6-4, 6-7, 1-6. Medveděv tak poprvé v kariéře postoupil do semifinále Wimbledonu.

Eubanks překonal Agassiho

Andre Agassi do letošního roku držel rekord v nejvyšším počtu získaných vítězných úderů ve Wimbledonu. V roce 1992 dokázal během jednoho ročníku travnatého grandslamu zahrát 317 takových úderů. Americká legenda tehdy celý turnaj opanovala. Jeho rekord překonal právě Chris Eubanks. Během jeho letošní pouti do čtvrtfinále jich dokázal zahrát 321.

Letošní Wimbledon byl pro Eubanske velmi úspěšný. Při svém debutu se dokázal probojovat až do čtvrtfinále. Předtím bylo jeho maximem na jakémkoliv grandslamu 2. kolo. Čeká jej také posun na nové kariérní maximum ve světovém žebříčku. Ze 43. místa poskočí o dvanáct pozic na 31. příčku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full