Společně s Rogerem odešla i část mě, smutnil Nadal po společné čtyřhře

Zdroj fotky: Getty Images

Roger Federer včera odehrál poslední zápas své kariéry. Společně s Nadalem podlehli americké dvojici Tiafoe/Sock. Po zápase probíhalo loučení, které kromě Švýcara velice emotivně prožíval i jeho spoluhráč a kamarád Rafa.

Smutný konec posledního zápasu 

Když Federer oznámil, že bude hrát na Laver Cupu, všichni se těšili, až jej opět uvidí v akci. Později upřesnil, že se představí pouze ve čtyřhře. Jeho spoluhráčem v posledním zápase kariéry nemohl být nikdo jiný než Rafael Nadal. Podruhé se tak spolu představili na stejné straně kurtu. Poprvé tomu tak bylo v roce 2017 na Laver Cupu v Praze. Tentokrát se duo Fedal utkalo s dvojicí Sock/Tiafoe.

Zápas byl vyrovnaný. O prvním setu rozhodla až poslední desátá hra. Tam se legendám bílého sportu podařilo prolomit podání amerických tenistů. Druhé dějství bylo ještě vyrovnanější. Rozhodovat musel tiebreak, který opanoval Sock a Tiafoe. Zápas nakonec po odvrácení matchballu vyhrál Tým světa a Roger zakončil kariéru porážkou.

Rogerův konec emotivně prožíval i Nadal

Po zápase probíhalo na kurtu loučení s Federerem. Kromě Rogera se slzám neubránil ani Rafa. Z pohledu na Tým Evropy konec Švýcara prožíval nejemotivněji právě on.

"Je pro mě obrovská čest být součástí této úžasné chvíle v historii našeho sportu. Jsem šťastný, že jsme mohli celé ty roky sdílet všechny okamžiky společně. Společně s Rogerem odchází také důležitá část mého života. Všechny jeho důležité okamžiky v kariéře jsou totiž hned vedle těch mých. Bylo emotivní vidět fanoušky, rodinu a ostatní. Těžko se to popisuje. Byl to ale úžasný moment," řekl Nadal pro Reuters.

"Myslím, že každým rokem je náš vztah lepší a lepší. Svým způsobem si teď rozumíme a máme spoustu společných věcí. Přistupujeme k životu podobně. Stylem hry jsme ale na kurtu odlišní. Díky tomu asi byly naše zápasy a rivalita tak zajímavé a sledované."

"Jsem velmi hrdý na to, že jsem byl součástí jeho kariéry. Mám ale větší radost, že jsme ji po tom, co jsme zažili na kurtu jako soupeři, zakončili jako přátelé," zakončil.

Odhlášení z Laver Cupu 

Nadal tedy vyprovodil Federera do tenisového důchodu. Týmu Evropy ale už více nepomůže. Organizátoři oznámili, že Španěl z Laver Cupu odstoupil. Důvodem jsou osobní důvody. Do zápasů by měl místo něj nastupovat Cameron Norrie.

"Prožil jsem teď těžké období. Za pár týdnů se stanu otcem, byl jsem ve stresu, moc jsem toho v posledních dnech nenaspal. Naštěstí jsem v pořádku a mohl jsem zde hrát," okomentoval své rozhodnutí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full