Tenisový svět pláče. Roger Federer napíše tečku za svým příběhem

Zdroj fotky: Getty Images

Legenda. Slovo, které k švýcarskému elegánovi ladí snad ze všech nejvíc. Roger Federer se snažil o návrat, ale situace byla stále nejasná, kdy a kde to bude. Dnes poslal tenisovému světu jasný vzkaz. Na blížícím se Laver Cupu řekne sbohem profesionální kariéře.

Roger Federer je takřka 20 let jednou z nejvýznamnějších postav tenisového světa. Příběh dvacetinásobného grandslamového šampiona by vydal na nejednu knihu. Další kapitoly už ve svém životě profesionálního tenisu nenapíše. Ta poslední, rozlučková, se napíše na Laver Cupu v Londýně od pátku 23. do neděle 25. září.

"Tenisu, hře, kterou miluji a nikdy neopustím"

"Laver Cup příští týden v Londýně bude moje poslední ATP akce. Samozřejmě v budoucnu budu hrát tenis, ale už ne na Grand Slamech nebo na okruhu," prohlásil dnes prostřednictvím dopisu Roger Federer.

"Je to hořko sladké rozhodnutí, protože mi bude chybět vše, co mi Tour dala. Zároveň je toho spousta co slavit. Považuji se za jednoho z nejšťastnějších lidí na světě. Byl mi dán neobvyklý talent hrát tenis a já ho hrál na úrovni, o které jsem nikdy nesnil. Na tomto levelu jsem se držel mnohem déle, než jsem si myslel, že je možné."

Zranění mu nedovolilo hrát dál mezi špičkou

"Jak jistě mnoho z vás ví, v uplynulých třech letech se jsem se potýkal se zraněními a operacemi. Tvrdě jsem pracoval na návratu v plné síle. Sám ale znám limity svého těla. To vyslalo v poslední době jasnou zprávu. Je mi 41 let a odehrál jsem víc než patnáct set zápasů během dvaceti čtyř let," uvedl k rozhodnutí o konci kariéry Švýcar.

Poslední plnou sezónou v kariéře byla ta závěrečná. Rok 2019 přinesl žijící legendě bílého sportu památné finále Wimbledonu s Novakem Djokovičem, které rozuzlil až závěrečný tiebreak pátého setu za stavu 12-12. Wimbledon 2019 znamenal poslední Rogerovo finále na Grand Slamu. Poslední triumf zapsal o rok dříve v Austrálii. Na tenisovém trůnu naposledy seděl v únoru 2018. Poslední turnaj opanoval v roce 2019 v rodné Basileji.

"Byl jsem sběračem míčků v Basileji, hráče jsem sledoval s úžasem. Můj sen mě vedl k tvrdé práci a začal jsem v sebe věřit. Úspěch mi přinesl důvěru a já se dostal na tu nejúžasnější cestu, která mě dovedla k dnešnímu dni," stojí v dojemném dopise.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Roger Federer (@rogerfederer)

Rozlučka v týmu se svými největšími rivaly

Možná někteří čekali konec příští rok na Wimbledonu, nebo už letos doma v Basileji, ale Laver Cup je možná tím pravým místem. Do Londýna by měli přicestovat všichni jeho největší rivalové. V první řadě zbylí dva členové velké trojky Španěl Rafael Nadal a Srb Novak Djokovič. Kromě nich také domácí tenista a muž, který byl jako jediný schopen v dobách největší slávy velké trojky jejich kralování narušit. Nemluvíme o nikom jiném než o Andym Murraym.

Na kurtu Rogera Federera určitě uvidíme. Jeho problémy s kolenem však spíše nasvědčují účasti pouze ve čtyřhře. Rozlučku s tenisovým bohem si rozhodně nenechte ujít!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full