Upřímná Jelena Ostapenko: Můj styl hry je mnohem lepší

Zdroj fotky: Getty Images

Lotyška Jelena Ostapenko se nebojí dát najevo své emoce během zápasu nebo vyjádřit své názory po něm. Včera v Birminghamu odstartovala letošní travnatou sezónu. Pozornost na bývalou vítězku Roland Garros neupoutal pouze samotný průběh zápasu, ale hlavně její komentář o výkonu soupeřky. Co přesně Lotyška řekla?

I přes velký náskok musela Ostapenko bojovat

Ostapenko se naposledy představila na Roland Garros. Tam se po pěti porážkách v řadě dočkala první výhry. Vyřadila Italku Bronzetti a postoupila do druhého kola.

V něm ji po velmi zvláštním průběhu porazila Alizé Cornet po setech 6-0, 1-6, 6-3. Jelena si tehdy při příchodu k síti zakrývala uši. Fanoušci totiž oslavovali postup domácí tenistky.

Nyní v Birminghamu odstartovala travnatou část sezóny. Nasazená jednička turnaje se v prvním kole utkala s Kanaďankou Rebeccou Marino. Ostapenko dominovala hned od začátku a aktuálně 107. tenistce světa nedávala šanci. Náhle se ale něco změnilo a zápas probíhal úplně jinak.

Ostapenko vedla 6-2, 5-1. V tu chvíli by si každý tipnul, že zápas ukončí a bez problémů postoupí. Opak byl ale pravdou. Kanaďanka zabojovala a druhý set nakonec vyhrála poměrem 7-5.

O vítězce rozhodovala třetí sada. Hned na začátku se Ostapenko dostala do vedení breakem. Tuto výhodu si udržela a nakonec vyhrála po setech 6-2, 5-7, 6-3. Ve druhém kole vyzve Yastremskou. 

Příliš odvážný komentář o soupeřce

Zápas to byl, vzhledem k jeho průběhu, velmi zajímavý. Ještě zajímavější byl ale pozápasový rozhovor na kurtu. Jak již bylo zmíněno, Jelena se nebojí vyjádřit svůj názor. Přesně to ukázala i po zápase s Marino, když měla okomentovat její výkon.

"Mým největším protivníkem na kurtu jsem dnes byla já. Hrála jsem opravdu dobře do stavu 6-2, 5-1. Ona vlastně neudělala vůbec nic. Do toho stavu nic nezměnila. Pak jsem začala sama se sebou bojovat a začala ztrácet body a míče. Jsem ale šťastná, že jsem vyhrála. Můj styl hry je mnohem lepší než její, a to jsem dnes také ukázala," řekla Ostapenko před zraky udivených diváků.

Tento komentář nebyl úplně vhodný. Je pravda, že Jelena za svou kariéru zažila více úspěchů. Říct ale před takhle plným stadionem, že hrajete mnohem lépe než soupeř, je velmi troufalé. Samotné publikum bylo překvapené z toho, co slyšelo.

Co si o tomto výroku Lotyšky myslíte vy?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full