Z kamarádů Caspera Ruuda a Huberta Hurkacze se v Monte Carlu stanou rivalové

Zdroj fotky: Getty Images

Nedávno se oba kamarádi Casper Ruud a Hubert Hurkacz potkali na antukovém turnaji v Estorilu, odkud si trofej nakonec odvezl polský tenista. Nor pak na adresu Poláka zažertoval, že mu dluží večeři. Teď se proti sobě postaví na Rolex Monte Carlo Masters.

První titul na antuce

Svou antukovou sezonu zahájili oba tenisté na turnaji v portugalském Estorilu. Casper Ruud byl výše nasazený a zaujímal post turnajové jedničky. Oproti tomu Hubert Hurkacz byl dvojkou. Nakonec si trofej odvezl domů polský tenista. Načež mu Nor vzkázal přes platformu X toto:

"Mimochodem, teď mi dlužíš večeři!"

Casper Ruud vypadl v semifinále proti Španělovi Pedru Martinezovi, který se stal profesionálním tenistou v roce 2016 a má na svém kontě teprve jeden antukový titul. Společně na kurtu odehráli tříhodinovu bitvu, jež nakonec poslala dále Španěla po setech 6:4, 4:6, 6:4. Poté se Martinez utkal o titul s Hubertem Hurkaczem. Polský tenista vyřídil přemožitele Ruuda za hodinu a půl (6:3, 6:4), a získal tak svůj osmý titul na okruhu ATP. Byl to pro něj první letošní titul, navíc vůbec první z antukového turnaje. Díky tomu se Hurkacz vyšplhal na své kariérní maximum. Aktuálně mu patří 8. příčka a Casper Ruud se nachází na 10. místě.

Kamarádské derby v Monte Carlu

Oba tenisté se z dvěstěpadesátky v portugalském Estorilu přesunuli do monackého Monte Carla na Masters 1000. Casper Ruud se prvnímu kolu vyhnul díky volnému losu, jelikož je nasazený jako turnajová osmička. Oproti tomu Hubert Hurkacz je turnajovou desítkou, a tak se utkal s Britem Jackem Draperem (6:4, 3:6, 7:6). Následně se potkal se Španělem Robertem Bautistou-Agutem (7:5, 7:6) a Ruud bojoval o postup do osmifinále s chilským hráčem Alejandrem Tabilem (6:2, 6:4).

Teď čeká oba kamarády derby o postup do čtvrtfinále, které by mělo odstartovat zítra v 16:30. Podaří se Casperovi vyzrát na kamaráda, kterému radil ohledně antukového hřiště?

Zdroj článku: tennis.com
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full