Změna v nominaci na Billie Jean King Cup

Zdroj fotky: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Už příští týden se v areálu pražského klubu 1. ČLTK Praha odehraje Billie Jean King Cup. Česká republika vyzve v kvalifikačním utkání na antuce Velkou Británii. Tým se ale musí vypořádat s velkou ztrátou. Kvůli zranění se v Praze nepředstaví Kateřina Siniaková. V nominaci ji nahradí hned dvě české tenistky.

Siniaková musí vyléčit zranění z Miami

„Vzhledem ke zranění, způsobenému na turnaji v Miami, nebude v týmu Katka Siniaková. Byl jsem v Miami a do poslední chvíle jsem čekal na zprávu od Katky i od doktorů, jak to bude vypadat,“ sdělil kapitán českého Billie Jean King Cup týmu Petr Pála.

Kateřina Siniaková se ve druhém kole utkala s Emmou Raducanu. Tento zápas nám nastínil, jak by mohlo vypadat jejich potenciální střetnutí v Praze. První set vyhrála Britka poměrem 6-3. V tom druhém se dostala do vedení 2-0, ale Siniaková sadu získala po výhře 6-4. Dobře se pro Češku nevyvíjel ani třetí set, když Raducanu za stavu 5-4 podávala na vítězství. Kateřina se ale nevzdala a nakonec vyhrála 3-6, 6-4, 7-5.

Už během zápasu s Raducanu se necítila nejlépe. Nejdříve odstoupila ze čtyřhry, kde po boku Storm Sanders plnila roli druhého nasazeného páru. Do třetího kola dvouhry nastoupila. Její soupeřkou byla Daria Saville. Ta vyhrála první set 6-0 a v tom druhém získala první hru. Poté Siniaková zápas vzdala. Na instagramu oznámila, že bude potřebovat nějaký čas na vyléčení.

Kdo Siniakovou v týmu nahradí? 

První turnaj, ze kterého musí světová jednička ve čtyřhře odstoupit, je Billie Jean King Cup. Tam měla být velkou posilou ve čtyřhře, případně i ve dvouhře. Po jejím odhlášení bylo jasné, že se v týmu objeví jiné jméno. Kapitán Petr Pála nakonec nominoval dvě hráčky. V Praze mu bude k dispozici Marie Bouzková a Linda Fruhvirtová.

"Linda byla na turnaji v Charlestonu, který se hraje na antuce, což je dobré. Maruška už trénovala na antuce na Floridě. Obě jenom čekaly, jak to dopadne. Včera pozdě večer jsem jim to oznámil. Dá se očekávat, že přiletí do Česka někdy o víkendu, což bohatě stačí,“ vyjádřil se Pála ke své volbě.

Ani jedna mnoho zkušeností s touto soutěží nemá. V žádném zápase se zatím nepředstavily. Během barážového utkání proti Kanadě v roce 2019 byly obě přítomny přímo na místě. Bouzková byla v nominaci a Fruhvirtová s týmem trénovala před víkendovým střetnutím.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Marie Bouzková (@maryybou)

Český tým vyzve Velkou Británii příští týden 15. a 16. dubna. Více informací o složení týmů zjistíte zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full