Zverev diskvalifikován v Acapulcu

Zdroj fotky: Getty/ATP

Alexander Zverev je po dnešní čtyřhře, kde vypadl v prvním kole, diskvalifikován ze singlu. Stalo se tomu tak po konci deblového utkání, kdy došlo k mnoha kontroverzním rozhodnutím ze strany rozhodčích. Němec to neunesl a vybil si zlost.

Po velké bitvě přišlo zchlazení

Alexander Zverev je považován za jednoho z nejlepších tenistů na světě. Není to ale žádný svatoušek a i on má za sebou již několik excesů. Po dlouhé bitvě v prvním kole, kdy předvedl málo kdy vídaný obrat proti americkému hráči Jensonu Brooksbymu a o postup se prali téměř tři a půl hodiny, přišel šok.

Vše se odehrálo během středečního prvního kola utkání čtyřhry. Alexander Zverev spojil síly se zkušeným deblistou Marcelem Melem. Soupeřem jim byl zkušený deblový pár Lloyd Glasspool a Fin Harri Heliovaara. Utkání vyznělo lépe pro šťastné poražené z kvalifikace a britsko-finský pár se radoval z postupu do dalšího kola.

Vše to připomínalo obvyklý tenisový zápas. Jeden moment byl však velice kontroverzní. Alexander Zverev byl přesvědčen o outu, ale k jeho udivení čárový rozhodčí zahlásil dobrý míček. Němec se poté dohadoval jak to šlo, ale rozhodnutí již změnit nešlo.

Útok na umpire

Rozčílilo ho to až do takové míry, že po zápase mlátil raketou do umpiru. To však dělat neměl, jelikož i tenista musí jít příkladem a takové věci se prostě nedělají. Zverev však ani netušil, co vše mu to přinese. Po deblovém zápase byl totiž vyřazen i ze singla. Nebylo to tím, že by svůj zápas prohrál po herní stránce, ale stopku mu vystavila komise turnaje v Acapulcu za již zmiňovaný incident z utkání čtyřhry.

Můžeme však pouze diskutovat jaké další sankce na adresu Zvereva přijdou. Je totiž velice pravděpodobné, že vyřazení z turnaje v Acapulcu nebude tou jedinou.

Budeme rádi, pokud si také přečtete náš nový článek o tom, jak se Adidas snaží o udržitelnost životního prostředí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full