Hráč týdne: Felix Auger-Aliassime

The Canadian Press

Kanaďan Felix Auger-Aliassime obhájil po roce titul z turnaje ATP 500 v Basileji poté, co ve finále přemohl Poláka Huberta Hurkacze. Po několika měsících strádání ukázal, že pořád patří mezi světovou špičku. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Cesta za pátým titulem

Třiadvacetiletý Felix Auger-Aliassime se v prvním kole utkal s divokou kartou turnaje Švýcarem Leandrem Riedim. Vyřadil ho po hodině a 16 minutách s výsledkem 6:3, 6:2. Následně strávil Kanaďan na kurtu o pět minut více, když ve druhém kole porazil Nizozemce Botice Van De Zandschulpa po dvousetové bitvě 6:4, 6:2. Ve čtvrtfinále přišel Felix poprvé o set. Úvodní získal díky tiebreaku, ale příští mu sebral ruský tenista Alexander Shevchenko poměrem 6:3. Závěrečnou sadu rozhodl znovu tiebreak, ve kterém Auger-Aliassime převálcoval soupeře 7-1. Aby mohl Felix postoupit do finále, tak musel porazit turnajovou jedničku Dána Holgera Runeho.

Úvodní set byl v režii kanadského tenisty, který ho získal také díky jednomu ztracenému podání Holgera. V dalším přišel Dán opět dvakrát o svůj sevis, a tak postup do finále byl pro turnajovou šestku jednoduchou záležitostí. Vyhrál po dvou setech - 6:3, 6:2.

Finálová bitva

Felix Auger-Aliassime si v Basileji zahrál své 14. finále a jeho soupeřem tentokrát byl Polák Hubert Hurkacz. Se čtyřkou turnaje a šampionem z Šanghaje se rval o titul téměř dvě hodiny. V obou setech totiž diváci sledovali tiebreaky. V nichž potvrdil větší stabilitu na podání Auger-Aliassime, který nejdříve vyhrál 7-3, a poté 7-5. Pro Kanaďana to byla jeho celkově pátá trofej z ATP turnajů.

„Už od doby, kdy jsem byl dítě, jsem věřil, že můžu být top hráč, ale tenhle rok se kolem mě vyrojilo mnoho pochybností. Jsem rád, že jsem mohl všem dokázat, že pořád patřím k nejlepším hráčům světa. Já sám jsem nikdy nepochyboval, ale je dobré to potvrdit na kurtu,“ řekl Auger-Aliassime.

Světovou devatenáctku teď čeká Masters 1000 v Paříži, kde si zahraje dvouhru i čtyřhru. Už zítra ho čeká singlový souboj s Němcem Janem-Lennardem Struffem a o den později debl. Kanadsko-americké duo ve složení Felix Auger-Aliassime a Sebastian Korda se v prvním kole střetnou s argentinsko-italským párem Baez/Musetti.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full