Hráč týdne: Karolína Muchová

Zdroj fotky: Karolína Muchová

Šestadvacetiletá Karolína Muchová prožila nezapomenutelné tři týdny v Paříži, poté co se probojovala až do finále na Roland Garros. V něm nestačila na světovou jedničku Polku Igu Šwiatekovou. Právem si tedy zaslouží znovu ocenění “hráč týdne”.

Cesta do finále 

V prvním kole si Muchová musela poradit se světovou osmičkou Marií Sakkariovou, kterou porazila 7:6 a 7:5. V dalším kole odehrála třísetovou bitvu s Nadiou Podoroskou 6:3, 0:6 a 6:3. Následně Karolína změřila síly s Irinou-Camelií Beguovou a po hodině a 34 minutách vyhrála po setech 6:3 a 6:2. V osmifinálovém zápase se střetla se “šťastně poraženou„ Elinou Avanesjanovou, s kterou byla hotová po sadách 6:4 a 6:3.

Ve čtvrtfinále musela přejít přes předloňskou finalistku Anastasii Pavlyuchenkovou (7:5, 6:2). Její semifinálovou soupeřkou byla světová dvojka Aryna Sabalenková. S Běloruskou strávila Karolína na kurtu přes tři hodiny a porazila ji díky tiebreaku a třetí sadě (7:6, 6:7, 7:5). Ve finálovém utkání proti Šwiatekové ukázala Karolína Muchová velkou bojovnost jelikož ve druhém setu odvrátila stav z 0:3 na konečných 7:5. V poslední sadě ztratila Karolína třikrát svůj servis a o vítězce grandslamu bylo jasno (2:6, 7:5, 4:6).

Turnajové hodnocení 

"Z finálové porážky nejsem zničený. Byl to krásný turnaj a dovolená. Trochu se nám to protáhlo, ale užili jsme si to. Viděli jsme sedm krásných zápasů Karolíny a ještě mnoho dalších. Převládá velká hrdost. Gratulují nám takové (tenisové) osobnosti jako pan Fibak nebo pan Kodeš. Čtete, co o ní říkají další legendy. To vás opravdu zahřeje. Že se vaše dcera může dostat tak daleko, to vás za ty roky nenapadne," řekl její otec, Josef Mucha, po posledním zápase.
Slova chvály vyjádřila kromě jiných i bývalá světová čtyřka Tim Henman: „Aby se dostala do této pozice a této situace, musela ze sebe vydat obrovské množství energie. Pak se rvala na kurtu dvě hodiny a 46 minut. Už z jejího proslovu na kurtu bylo poznat, že je ohromně zklamaná, že to nevyšlo. Její projev ale byl rozkošný, byla plná emocí. Dala jasně najevo, že se chce do grandslamového finále vrátit a prožít vítězné momenty. S jejím herním stylem a s ohledem na její schopnosti toho může docílit.“

Zásluhou postupu do finále na Roland Garros poskočí Karolína Muchová ve světovém žebříčku WTA ze 43. místa na 16. Původně se měla ukázat na nizozemském turnaji v Hertogenboschi, ale rozhodla se odpočívat. Je tedy dost pravděpodobné, že do londýnského grandslamu půjde z voleje.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full