Hráč týdne: Grigor Dimitrov

Zdroj fotky: AFP

Bývalý třetí hráč světa Grigor Dimitrov začal sezonu 2024 prvním letošním triumfem, poté co ovládl ATP 250 v australském Brisbane. Ve finále porazil Dána Holgera Runeho a slaví první titul od Turnaje mistrů 2017. Právem si tedy zaslouží být oceněn prvním letošním “hráčem týdne”.

Australská jízda

Dvaatřicetiletý Grigor Dimitrov vstupoval do turnaje jako nasazená dvojka, kterou v prvním kole čekal Brit Andy Murray. Třísetovou bitvu lépe rozehrál rodák z Glasgow, ale Dimitrov po hodině a 42 minutách srovnal stav na 1-1. V rozhodujícím setu vedl Bulhar už 4:0 a nakonec zvítězil po setech 4:6, 7:5, 6:2.

"Měl jsem skvělou loňskou sezonu, ale teď jsem cítil, že pokračovat v těch výkonech nebude vůbec snadné. Dneska jsem se tu cítil proti Andymu trochu rezavě," přiznal Dimitrov po duelu.

Daniel Altmaier se stal dalším soupeřem Grigora. Dimitrov dovolil uhrát Němci jen tři gamy za dva sety, a tak osmifinálový duel trval pouze hodinu a 8 minut. Ve čtvrtfinále se rodák z Chaskova střetl s Australanem Rinky Hijikatem, kterého vyřadil po sadách 6:1, 6:4.

Další Australan ho čekal v semifinále, a to konkrétně Jordan Thompson. Dimitrov odstartoval první sadu bez ztráty jediného setu na rozdíl od svého soupeře, který přišel o svůj servis v šestém gamu. Podobný scénář měla i druhá sada s tím rozdílem, že Thompson ztratil podání až v jedenácté hře. Díky své stoprocentnosti se Grigor Dimitrov dostal po výhře 6:3, 7:5 do finále. V něm na něj čekala turnajová jednička Holger Rune.

Souboj nejlepších dvou turnajových hráčů trval přes dvě hodiny. V prvním setu mohli diváci sledovat vyrovnanou bitvu, kterou musel rozhodnout až tiebreak. Zkrácenou hru rozehrál lépe Dimitrov, jenž vedl 3:0. Následně měl možnost za stavu 6:3 ukončit první sadu, ale ta skončila až při dvanáctém míči skórem 7:5.

Začátek druhého setu měli oba hráči pod kontrolou, jenže při sedmém gamu přišel dánský mladík o svůj servis. O dvě hry později mohl finálový zápas ukončit Bulhar, ale Rune ji nakonec získal. Desátý game vybojoval Dimitrov s přehledem 40-0, a tak mohl po sedmi letech oslavit svůj devátý kariérní titul. Navíc má bulharský tenista v Brisbane více vyhraných zápasů, a to třiadvacet, než kterýkoliv jiný hráč.

"Už je to nějaký čas, co jsem jednu takovou držel, je to trochu emotivní," řekl dvaatřicetiletý Dimitrov, když zvedal trofej. "Můj milostný vztah začal před mnoha lety v Brisbane a pokračuje. Jsem velmi vděčný, že mohu znovu zvednout trofej."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full