Hráč týdne: Hubert Hurkacz

Zdroj fotky: Getty Images

Hubert Hurkacz překvapil v šanghajském finále Andreye Rubljova a podruhé ve své kariéře ovládl turnaj Masters 1000. Předloňský šampion tohoto podniku v Miami vyhrál letos pouze turnaj ATP 250 v Marseille. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Cesta do finále

Šestadvacetiletý Hubert Hurkacz si v Šanghaji zahrál až druhé kolo díky volnému losu. Jeho prvním turnajovým soupeřem se stal Australan Thanasi Kokkinakis, kterého vyřadil po setech 7:6, 6:4. V dalším kole porazil Hubert o dva roky mladšího tchajwanského hráče Yu Hsiou Hsu 6:4, 6:4. Následovalo osmifinálové utkání při němž přišel poprvé o set. Číňan Zhizhen Zhang sice vyhrál druhý set, ale Hurkacz vybojoval závěrečnou sadu v tiebreaku, stejně jako tu úvodní (7:6, 4:6, 7:6).

Další třísetová bitva ho čekala ve čtvrtfinále, kde se střetl s Fabianem Marozsanem. Úvodní set vyhrál Maďar 6:4, i díky dvěma ztraceným podáním polského tenisty. Ovšem v tom dalším uhrál Fabian jen jeden game a Hurkacz srovnal na 1-1. V posledním setu si oba hráči drželi svoje servisy až do šesté hry. Sedmý game podával Marozsan, ale čistou hrou ho získal Hubert. Následně rodák z Wroclawi zvýšil své vedení na 5:3 a další hru zakončil proměněným mečbolem. Až v semifinále si Hubert Hurkacz zahrál proti nasazenému hráči. Byl jím s číslem 26 Američan Sebastian Korda. Oproti předešlým dvěma utkáním si se soupeřem poradil po dvou setech s výsledkem 6:3, 6:4.

Zápas o titul

Finálový zápas mezi Hurkaczem a pátým nasazeným Andreyem Rubljovem trval přes dvě hodiny. První set získal polský tenista, poté co využil třetí brejkbol v šesté hře (6:3). Druhé dějství uhrál stejným výsledkem Rubljov, když zužitkoval brejkbol už při prvním servisu Hurkacze. V rozhodujícím setu se v desáté hře propracoval Hubert k prvnímu mečbolu, ale moskevský rodák ho odvrátil esem. O vítězi tak musel rozhodnout tiebreak, ve kterém najednou Andrey vedl už 5:2. Jenže Hurkacz zabojoval a dopracoval se až k výsledku 5:6 a i Rubljov se tedy dočkal svého prvního mečbolu v zápase. Hurkacz však otočil ve svůj prospěch díky dvěma esům v řadě. Poté dvakrát servíroval Rus, jenž získal jen jeden bod. Řada tedy poté byla na polském hráči. Ten sice přišel o první podání, ale svůj třetí mečbol v tiebreaku již nakonec využil.

"Chci říct, že tady v Šanghaji to byl úžasný týden. Moc jsem si to tady s týmem užil. Andrey hrál opravdu dobrý tenis a já věděl, že musím produkovat údery, takže jsem se jen snažil zůstat na hřišti, bojovat tak tvrdě, jak jen to šlo, udržet si pozitivní sebemluvu a také si udržet víru až do konce," řekl po finále Hurkacz.

Už ve středu se aktuálně 11. hráč světa představí na turnaji ATP 500 v Tokiu, kde se opět střetne s Číňanem Zhizhenem Zhangem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full