Hráč týdne: Jessica Pegulaová

Jessica Pegulaová ovládla turnaj v Montrealu a slaví druhou trofej z podniku WTA 1000. V předchozích dvou letech se v Kanadě dostala do semifinále, ale až letos zde dokázala získat titul. Americká tenistka při své cestě do finále porazila dvě hráčky z TOP 10. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Cesta za třetím titulem

Devětadvacetiletá Pegulaová jako čtvrtá nasazená měla volný los, a tak začala turnaj až druhým kolem. V něm se utkala s náhradníci Kazašskou Yuliou Putintsevou a po setech 6:4, 6:4 šla do osmifinále. Její soupeřka Italka Jasmine Paoliniová se do této fáze turnaje dostala díky odstoupení třinácté nasazené hráčky Američanky Madison Keysové. Jessica vyřadila Jasmine po hodině a 10 minutách, když první set uhrála poměrem 6:4 a ve druhém nadělila Italce kanára. Ve čtvrtfinále se Pegulaová střetla s nasazenou šestkou a krajankou Coco Gauffovou. Šampionka z Washingtonu se nakonec po sadách 2:6, 7:5, 5:7 loučila s turnajem.

Další kolo odehrála Američanka proti světové jedničce Ige Šwiatekové. Semifinálový zápas trval přes dvě a půl hodiny, jelikož Polka díky tiebreaku získala druhý set. Ovšem ve třetím ztratila Iga třikrát svůj servis, a tak Jessica vybojovala třetí finále turnaje WTA 1000. Její protivnicí se stala patnáctá nasazená Liudmila Samsonova, která vstoupila do dalšího zápasu pouhé dvě hodiny po vítězné semifinálové dohrávce s Jelenou Rybakinovou. Jessica tak měla finále ve svých rukou díky delší pauze mezi utkáními. Za stavu 1:1 získala Pegulaová jedenáct her v řadě a po 50 minutách a setech 6:1, 6:0 slavila druhý titul z Masters.

"Porazit Coco a Igu pro mě byla dvě velká vítězství. A dnes bylo skvělé, že jsem dokázala odehrát čistý zápas. Vůbec jsem se necítila být pod tlakem a nebála jsem se hrát," řekla Pegulaová po finále.

Světovou trojku a rodačku z Buffala teď čeká turnaj v Cincinnati, kde nastoupí až do druhého kola díky volnému losu. V něm změří síly s vítězkou zápasu Pera/Trevisan.