To byl ale hráč... Lucie Hradecká

Zdroj fotky: ČTK

Stříbrná medailistka čtyřhry žen z Londýna 2012 a bronzová ze smíšené čtyřhry v Rio de Janeiro 2016 Lucie Hradecká ukončila kariéru před několika měsíci. Pojďme si ji připomenout.

Tenisové začátky

K tenisu se dostala díky své starší sestře, která se začala učit tento sport v nějakých šesti letech a po narození Lucie ji táta se sestrou brali s sebou. Ti spolu hráli tenis a ona dělala bábovičky. V pozdějším věku se začala tenis učit i ona a do svých sedmnácti let objížděla pouze Česko.

Grandslamové čtyřhry 

Duo Hradecká/Hlaváčková získalo dva grandslamové tituly. V roce 2011 ovládly French Open, kde byly jako nenasazený pár, který si ve finále poradil se sedmým nasazeným párem Saniou Mirzaovou a Jelenou Vesninovou 6:3, 6:4. To byl jejich první společný grandslamový titul. Další trofej Lucie s Andreou získaly o dva roky později na US Open. Tam už jely jako nasazené pětky a ve finále zdolala česká dvojice australskou ve složení Bartyová/Dellacquová 6:7, 6:1 a 6:4. I když spolu tvořily pár už od roku 2009 s občasnými přestávkami, tak získaly jen tyto dva tituly.

Fed Cup v Moskvě 

Lucie Hradecká byla celkem pětkrát členkou fedcupového týmu. Poprvé získala tento titul s Petrou Kvitovou, Lucií Šafářovou, Květou Peschkeovou, Ivetou Benešovou a Barborou Strýcovou v roce 2011. V Moskvě odehrála pouze čtyřhru s Peschkeovou, díky které vyhrála Česká republika 3:2 nad Ruskem. Dva body nám tehdy zajistila Petra Kvitová.

Domácí prostředí 

O rok později si měla Hradecká zahrát po boku Andrey Hlaváčkové, ale nakonec k tomu nedošlo. Zásluhou Kvitové a Šafářové vyhrály Češky 3:1 nad Srbkami. V roce 2014 se tým skládal ze čtyř hráček, které uspěly právě ve finále 2012. V O2 areně se české hráčky pod vedením Petra Pály střetly s Němkami. Ty se musely smířit s porážkou 1:3. Tentokrát si duo H+H zahrálo i za rozhodnutého stavu (3:0 pro Česko) a prohrálo s dvojicí Görgesová/Lisická 4:6, 3:6. Ve dvouhře dominovaly Kvitová se Šafářovou, a tak nevadilo, že soupeřky jeden bod nakonec urvaly. O rok později se Lucie Hradecká zúčastnila jen prvního kola Fed Cupu. Příčinou její účasti byly omluvenky českých tenisových stálic, ovšem poté už šanci nedostala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Lucie Hradecka (@lucik85)

Poslední turnaj FC

V roce 2016 si Hradecká zahrála pouze semifinálovou čtyřhru. Společně s Karolínou Plíškovou rozhodly o účasti České republiky ve finále. To se konalo ve francouzském Štrasburku a Češky vyhrály 3:2 nad domácími tenistkami. Pro ženský tým to byl celkově desátý titul na Fed Cupu.

Rozlučkové zápasy 

Poslední domácí zápas odehrála Hradecká 5. října 2022 na ostravském turnaji AGEL Open po boku Lindy Noskové, když hned v prvním kole prohrály s americkým párem Parks/McNally 4:6 a 3:6.

„Musím říct, že nejvíc kamarádů jsem měla přítomných na turnaji v Praze, kde se loučila Andy (Andrea Hlaváčková). Tady vtipně nebyl ani trenér. Největší rozlučka proběhla v létě v Praze a žádnou další už neplánuju. Nejsem ten typ, který by dělal velkolepé věci,“ řekla na tiskové konferenci po zápase.

Ovšem Lucie Hradecká si zahrála ještě na turnaji v americkém San Diegu a mexické Guadalajaře po boku tchajwanské hráčky Chao-čching Čchan. Na prvním zmíněném turnaji skončily ve čtvrtfinále a na druhém rovnou v prvním kole. Po skončení tenisové kariéry se prý chce věnovat dětem. V Praze existuje tenisová škola, která nese její jméno a na webových stránkách píší, že s Hradeckou spolupracují.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full