Barbora Krejčíková končí na Elite Trophy před branami semifinále

Barbora Krejčíková odehrála skupinové zápasy malého Turnaje mistryň v čínském Zhuhai s bilancí 1-1. O jejím postupu do semifinále, tak rozhodnul zápas mezi Kasatkinou a Linette. Pokud by Magda Linette porazila ruskou tenistku, tak by Krejčíková postoupila dále díky procentuální úspěšnosti vyhraných setů. Bohužel se tak nestalo.

Azalková skupina

Barbora Krejčíková, Daria Kasatkina a Magda Linette tvoří v čínském Zhuhai Azalkovou skupinu.

První zápas odehrála česká tenistka v úterý proti Polce Linette. V prvním setu si Krejčíková držela svoje servisy narozdíl od soupeřky, která jí nabídla dva své. Po 48 minutách tak první sadu získala turnajová jednička poměrem 6:2. Druhý set začala lépe Linette s vedením 3:0, jenže pak Krejčíková uhrála pět gamů v řadě. Za stavu 5:3 sice nevyužila dva mečboly, ale následně šla podávat a zápas ukončila.

Následující den se střetla s Dariou Kasatkinou a potřebovala ji porazit, aby si zajistila vítězství v tříčlenné skupině a postup do semifinále. Třísetovou bitvu bohužel zvládla lépe Ruska. První set měla Krejčíková ve svých rukou, když vedla už 4:1. Poté začala na kurtu dominovat její soupeřka, která otočila na 5:4. Následně přišla ruská tenistka o svoje podání, ale Krejčíková udělala tu samou chybu. Poslední dvanáctou hru pak získala Kasatkina a šla do vedení. Druhou sadu opět rozehrála lépe rodačka z Ivančic, a tentokrát si vedení udržela a dovolila soupeřce uhrát jen jeden game.V rozhodujícím setu přišel další kolaps Krejčíkové, která v něm prohrávala 0:5. Z tak vysokého manka se Bára nedokázala vzpamatovat, a tak Kasatkina vyhrála po sadách 7:5, 1:6, 6:1.

Pomoc od Linette nepřišla

Aby mohla Barbora Krejčíková postoupit do semifinále Elite Trophy, tak potřebovala výhru od Magdy Linette nad Dariou Kasatkinou. Ani polská hráčka však rozjetou Rusku nezastavila. Oba dva sety byly plné ztracených podání na obou stranách. V tom prvním jich Linette ztratila čtyři oproti soupeřce, která přišla jen o dva servisy. Druhý set začala ztrátou Kasatkina, ale ve čtvrtém gamu srovnala na 2:2, a následně získala dvě hry v řadě. Nejdelší game byl ten sedmý, který nakonec při čtvrtém brejkbolu využila polská tenistka. Bohužel i přesto prohrála Linette po sadách 3:6, 4:6.

Pro Barboru Krejčíkovou aktuální sezona ještě nekončí. Už za několik dní ji čeká Turnaj mistryň v mexickém Cancúnu, kde po boku Kateřiny Siniakové odehraje debla. Následně odcestuje do španělské Sevilly, kde se koná finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové.