Casper Ruud se pomstil Tsitsipasovi a v Barceloně získal největší titul kariéry

Zdroj fotky: Getty Images

Na mužském turnaji v Barceloně dnes byla k vidění repríza finále z Monte Carla. Casper Ruud se opět po týdnu utkal se Stefanosem Tsitsipasem. Tentokrát se ale z trofeje radoval norský tenista, který prolomil smůlu a vyhrál svůj největší titul v kariéře.

Pomsta za finále v Monaku

Oba finalisté oblíbeného Masters v Monte Carlu se přemístili na turnaj v Barceloně. Casper Ruud si do Španělska přivezl výtečnou formu. Do finále postoupil bez ztráty jediného setu. Postupně vyřadil Mullera, Thompsona, Arnaldiho a Etcheverryho. Výhra ve 2. kole nad Australanem bylo pro Ruuda 26. vítězství v sezóně. V počtu vyhraných zápasů v tomto roce tak předčil Jannika Sinnera, který jich opanoval 25.

Naopak jeho finálový soupeř Stefanos Tsitsipas měl plné ruce práce. Stejně jako Ruud vyhrál první dva zápasy bez ztráty setu. Prvním velkým testem byl Argentinec Diaz Acosta. Ten s řeckým hráčem sehrál napínavou třísetovou bitvu. Tsitsipas do semifinále postoupil až po odvrácení dvou matchballů. Následně ve třech setech porazil Lajoviče a mohl zabojovat o svou první trofej Z Barcelony.

Utkání začal lépe trojnásobný vítěz z Monaka. Hned na začátku se dostal do vedení 2-0. O to ale v šesté hře přišel a Casper Ruud srovnal krok. O první sadě rozhodla až poslední dvanáctá hra, kdy Řek podruhé přišel o podání.

Druhé dějství odstartoval lépe norský hráč. Ten se dostal do vedení 4-1. Po zbytek zápasu nečelil jedinému brekballu a Tsitsipase porazil po setech 7-5, 6-3. Oplatil mu tak týden starou porážku z Monaka a získal svůj největší titul kariéry.

"Je to neuvěřitelný pocit. Vyhrát tento turnaj je něco výjimečného. Tento turnaj jsem sledoval v televizi, když jsem vyrůstal. Vždycky jsem měl radost, když jsem viděl, jak zde uspěl Nadal, kterého jsem v dětství zbožňoval. Vyhrál tento turnaj dvanáctkrát, takže to pro mě byla vždycky motivace a inspirace sem jezdit. Zvednout nad hlavu trofej je fantastický pocit. Letos jsem ve finále třikrát prohrál, takže bylo skvělé, že jsem se mohl pomstít a konečně zvednout nad hlavu titul. Je to velký krok vpřed v mé kariéře," řekl v děkovné řeči čerstvý vítěz.

Smůla prolomena 

Casper Ruud za svou kariéru vyhrál již deset titulů z hlavního okruhu. Vždy se ale jednalo o turnaje kategorie ATP 250, tedy ta nejnižší. Boj o titul svedl na velkých turnajích jako například na Roland Garros, US Open, či na Turnaji mistrů. Vždy ale odešel s prázdnou. Ve finále na velkých turnajích měl negativní bilanci 0-7. Dnes poprvé vyhrál turnaj kategorie ATP 500 a prolomil tak smůlu.

"Svému týmu děkuji tento týden za dobrou práci. Nikdo z nás to neměl lehké. Opět jsme byli ve finále. Konečně jsme to dokázali. Získali jsme větší titul než kdy předtím. Moc děkuji za tento týden všem, kteří se doma dívali."

Naopak Stefanos Tsitsipas si zhoršil svou bilanci. Na rozdíl od Ruuda vyhrál turnaje vyšší kategorie. Nikdy ale neopanoval turnaj kategorie ATP 500. Prohrál všech jedenáct finálových soubojů. Z toho čtyři právě v Barceloně.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full