Černo před očima. Alexander Bublik si vylil vztek na třech raketách

V loňském roce slavil v Montpellier překvapivě premiérový titul, letos končí už v prvním kole. Kazašský tenista Alexander Bublik prohrál v úvodním zápase s domácím Grégoirem Barrerem. Více než nemastným výkonem na sebe upozornil na konci tiebreaku rozhodujícího setu. Při střídání stran naprosto ztratil jakékoliv zábrany.

Nick Kyrgios, Benoit Paire nebo Alexander Bublik jsou známí svou horkou hlavou. Tenisovou raketu rozmlátil za svůj život téměř každý profesionální tenista, ale jsou tu i extrémní případy těch, pro které je to denní chleba, jako právě u zmiňované trojice. Kazašská tenisová jednička, která před rokem ve finále dvěstěpadesátky v Montpellier šokovala Alexandera Zvereva, opět způsobila ve Francii rozruch. Tentokrát se o pozitivech mluvit nedá.

Potvrzení špatného úvodu sezóny

Vstup do nové sezóny se bývalé světové třicítce vůbec nevydařil. Aktuálně padesátý hráč světa zatím nevyhrál jediný zápas. Na United Cupu byli nad jeho síly Wawrinka s Hurkaczem, v Aucklandu Goffin a na Australian Open Alejandro Davidovich Fokina. Náladu si nespravil ani během Davis Cupu, ve kterém Kazachstán podlehl domácím na antuce v Chile 1:3 a Bublik prohrál jak s Cristianem Garínem, tak s Nicolásem Jarrym.

Neúspěšný úvod chtěl zlomit v Montpellier, kde obhajoval prvenství. Jako nasazené šestce mu los přisoudil 75. hráče světového žebříčku Grégoira Barrera. 28letý Francouz měl za sebou vítězný challenger v Quimper, a tak vstupoval do zápasu jako favorit.

Oba dva hráči v prvním setu skvěle podávali, což dokumentuje i zisk kolem 90 % bodů po prvním podání. Všechny tři brejkboly přišly při podání rodáka z Ruska a v desátém gemu Barrere, do třetice všeho dobrého, Bublikovo podání získal. Druhý set rozuzlil tiebreak, ve kterém nevyužil Francouz tři mečboly a dovolil Kazachovi proměnit pátý setbol.

Rozhodující sada zápasu nabídla první ztrátu podání osmého nejlepšího Francouze žebříčku ATP a v zápase, který mohl klidně vyhrát ve dvou sadách, najednou tahal za kratší konec provazu. V následujícím gemu si podání vzal zpět, i díky třem dvojchybám Bublika. Bez brejku tak dokráčeli k druhé zkrácené hře.

Nejenom jedna, dokonce tři

Právě tato část zápasu nabídla situaci, která hned vyvolala nevěřícné reakce. Za stavu 0-5 (v tiebreaku obhájce titulu třikrát podával a dal tři dvojchyby – celkem jich za celý duel nasbíral 14) prohrál Alexander Bublik i následující výměnu a zatmělo se mu před očima. Nejprve naprosto zničil raketu se kterou hrál a následně u lavičky zničil další dvě ze své tašky. Od rozhodčího dostal za své chování varování.

Po třech odvrácených mečbolech proměnil Barrere čtvrtý v pořadí a postoupil do druhého kola, kde se utká s Nikolozem Basilashvilim.