Český tenis slaví úspěch na Univerzádě! Deblisté vezou domů stříbro

Zdroj fotky: Česká asociace univerzitního sportu

Letní světové univerzitní hry jsou nejvyšší mezinárodní vysokoškolskou sportovní událostí a Česko si domů odveze medaile i z tenisu! Ze stříbrných placek se radují Jermář a Sklenka.

Velký úspěch udělali čeští tenisté na Letních světových univerzitních hrách, když dokráčeli až do finále. V posledním duelu na turnaji se však museli sklonit před sehranou tchajwanskou dvojicí Hsu/Huang a domů si odvezou stříbrné medaile.

Průběh turnaje byl pro český pár velmi náročný. Nejprve narazili na dvojici z Indonésie, se kterou si poradili poměrem 7:6, 2:6 a 10:7. Ve čtvrtfinále pak opět ve třech sadách přehráli pár z Uzbekistánu a průběh byl opravdu šokující, Jermář se Sklenkou prohráli první sadu poměrem 0:6 za 20 minut. Ve druhém setu si oba páry držely svůj servis a tiebreak zvládli lépe Češi, úspěšnější byli i v supertiebreaku.

Na Univerziádě se nehrají souboje o bronzové medaile a oba poražené semifinálové páry si automaticky odváží domů třetí nejcennější kov. Proto si díky výhře nad Uzbeky Češi zajistili medaili.

Semifinále česká dvojice opět nezačala nejlépe. Koncovku prvního setu zvládli lépe Švýcaři, kteří šli do vedení 1:0. Český pár opět našel sílu k obratu, druhou sadu opanoval poměrem 6:3 a své momentum potvrdil i v supertiebreaku, který zvládl poměrem 10:4.

Finále vyšlo lépe páru z Tchaj-wanu

Ve finále předvedli Jermář se Sklenkou bojovný výkon, ale na sehrané Tchajwance se jim nepodařilo najít recept. Hsu s Huangem vyhráli 6:3, 6:3 a odvezli si domů zlaté medaile. Na český pár zbylo velmi cenné stříbro.

„Je to neskutečný pocit, myslím si, že kdyby mi tohle někdo řekl před odletem, tak bych mu nevěřil. Mít stříbrnou je parádní pocit, škoda, že to dneska nevyšlo, ale bohužel nebyl to náš den a soupeři předvedli svoji kvalitu a musíme jim poslat gratulaci k jejich výkonu. Hned v prvním gamu vystřelili neskutečné dva returny, prohodili mne po čáře. Dobře servírovali, hráli přes první podání a doplňovali se. Bylo to dneska těžké, ale myslím si, že jsme předvedli také dobrý výkon. Děkujeme celému českému týmu za to, že nás dorazil podpořit,“ zhodnotil Jan Jermář pro Českou asociaci univerzitního sportu.

„Je to neskutečný pocit, připadám si jako ve splněném snu, jak to tady mají všude napsané, že Chengdu splní sny. Zní to parádně, s Honzou jsme to vydřeli, každý zápas byl opravdu těžký. Jsem moc rád za to, jak to dopadlo, i když dnes soupeři proti nám hráli bezchybně, poklona k tomu, jak zahráli. Myslím si, že i my jsme předvedli dobrý výkon, ale v důležitých momentech jsme udělali dvě, tři chyby, které rozhodly celý zápas,“ přidal svůj pohled pro web ČAUS Victor Sklenka.

Mužský pár byl jediným, který letos pro český tenis vybojoval na Letních světových univerzitních hrách medaili. Celkem Česko v historii získalo na této akci 13 cenných kovů z bílého sportu, dalších 17 placek pak vybojovali tenisté reprezentující Československo.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full