Juniorský mladík Jan Kumstát ve finále Australian Open

Zdroj fotky: ČOV

Sedmnáctiletý Jan Kumstát oslavil před několika dny narozeniny a jako dárek si nadělil finále juniorského Australian Open. Při svojí premiérové účasti na tomto turnaji drtí favority a už je jen krok od titulu.

„Moc se mi tu líbí. Nečekal jsem, že to tu bude tak pěkné. Zázemí je tady neskutečné. Mám strašnou radost, že tady můžu být,“ řekl Kumstát pro Tenisový svět.

Nejdříve porazil turnajovou dvanáctku Číňana Tianhui Zhanga 6:4, 6:3. Poté si po třech setech poradil s Britem Charliem Robertsonem, a následně překonal i šestku Američana Alexandera Razeghi 7:6 (4), 6:2. Ve čtvrtfinále na raketě Kumstáta skončil domácí hráč a šestnáctka turnaje Hayden Jones, který v předešlém kole čelil polskému tenistovi Tomaszovi Berkietovi. Ten všechny uchvátil svým podáním, jelikož na soupeře vypálil servis o rychlosti 233 km/h.

Semifinálový zápas proti Mees Rottgeringovi znamenal pro prostějovského rodáka pomstu za Maxima Mrvu. Nizozemec totiž porazil českého hráče ve druhém kole. Jan Kumstát dovolil svému soupeři uhrát jen čtyři gamy za dva sety a za hodinu a 8 minut se Rottgering s turnajem loučil. V boji o svůj premiérový titul se Kumstát střetne s turnajovou čtyřkou Japoncem Reiem Sakamotem.

„Dnes jsem tu odehrál nejlepší zápas. Od začátku mi přišlo, že jsem byl v naprosté pohodě. A když jsem viděl, jak je soupeř dole, řekl jsem si, že nemohu prohrát. Musel jsem se soustředit na každý míč, nebýt špatný z toho, když něco nevyjde,“ řekl po utkání Kumstát.

Další čeští zástupci na Australian Open

Kromě Jana Kumstáta si grandslamové zápasy v Melbourne zahráli i další dva čeští mladíci Maxim Mrva a Petr Brunclík. Bohužel jejich australská cesta ve dvouhře už skončila. Jak už bylo zmíněno výše, tak Mrva došel jen do druhého kola a Brunclík do osmifinále.
Všechny tři tenisty spojuje také účast ve čtyřhře, kde o deblový titul zabojuje Petr Brunclík se svým parťákem Britem Viktorem Frydrychem. Pátý nasazený pár porazil v semifinále americké duo Bigun/Leach 6:7, 6:3 a 10:5.

Slovenská naděje

Nasazená jednička Renata Jamrichová porazila v semifinále Japonku Enu Koike 6:4, 2:6, 6:3. V souboji o titul vyzve Slovenka Australanku Emerson Jones a to už zítra.

Šestnáctiletá Renata se může stát třetí krajankou, která získá triumf v juniorské grandslamové dvouhře v éře samostatnosti. Navíc tak může napodobit z roku 2015 Terezu Mihalíkovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full