Karolína Plíšková má nové trenéry, v Cincinnati i přesto končí hned na úvod

Karolína Plíšková se před nedávnem rozešla se svým trenérem Sashou Bajinem. Již v Montrealu za něj měla hned dvě náhrady. S Michalem Fraňkem a Carlosem Martinezem bude spolupracovat do konce roku. Bude se Karolíně na US Open konečně dařit?

Jména nových trenérů Plíškové odhalena

Karolína Plíšková se před nedávnem podruhé rozešla se svým trenérem Sashou Bajinem. Vinnou rozchodu této dvojice byli především špatné výsledky české hráčky. Již v Montreálu ale měla náhradu. Novými trenéry Karolíny Plíškové jsou Michal Franěk a Carlos Martinez.

„Měli jsme v té době teambuilding s trenéry naší akademie a s Karolínou začal pracovat jeden z nich – Michal Franěk. Kromě toho, že je dobrý trenér a stále skvělý hráč, tak je to také lidsky vynikající kluk a srdcař. Michal Franěk bude s Karolínou až do US Open. Má ale také rodinu a další práci v akademii a tak to na dalších turnajích zase bude hlavně na Carlosovi,“ okomentoval výběr nových trenérů Michal Hrdlička.

Na spolupráci s novými kouči je Plíšková domluvená do konce sezóny. O možném prodloužení spolupráce se nejspíše rozhodne na konci roku, kdy společně odehrají domluvené turnaje.

Na US Open s jedinou výhrou

Karolína Plíšková s novými trenéry spolupracuje od turnaje v kanadském Montrealu. Tam se Češka dočkala první výhry od červnového Eastbourne. Následně prohrála ve vyrovnaném zápase se světovou jedničkou Igou Swiatek.

Na momentálně hraném turnaji v Cincinnati se ale další výhry nedočkala. Utkání s Jelenou Ostapenko měla rozehrané velmi dobře. První sadu vyhrála se ztrátou jediné hry. Lotyška ale stav utkání dokázala srovnat. Plíšková se v rozhodujícím setu dostala do vedení 2-0. To ale nedokázala udržet a prohrála poměrem 6-1, 3-6, 4-6.

Přípravné turnaje na poslední grandslam se jí nevydařili přesně podle představ. Na US Open Karolínu navíc čeká obhajoba loňského čtvrtfinále. Neobhájené body by mohli způsobit vypadnutí z TOP 30. Dočká se Češka dobrého výsledku?