Markéta Vondroušová ve Stuttgartu vyřadila světovou dvojku Sabalenkovou a zahraje si semifinále

Markéta Vondroušová se ve Stuttgartu představila na prvním turnaji od březnového Indian Wells. Česká tenistka se na antuce v Německu předvádí ve skvělé formě. V dnešním čtvrtfinálovém zápase si dokonce vyšlápla na světovou dvojku Arynu Sabalenku a poprvé si zahraje semifinále.

Návrat na kurty po těžkém měsíci

Markéta Vondroušová se na kurtech představila naposled na začátku března v kalifornském Indian Wells. Z turnaje bohužel odstoupila kvůli úmrtí svého dědečka. Následně vynechala i turnaj v Miami a její první zastávkou se po měsíční pauze stal německý Stuttgart. Na úvod vyřadila Chorvatku Donnu Vekič a následně Anastasii Potapovou. Bez ztráty setu tak poprvé prošla do čtvrtfinále, kde se dnes utkala s Arynou Sabalenkou.

I světová dvojka si v minulém měsíci prošla těžkými chvílemi a to konkrétně v Miami. Dvojnásobná vítězka Australian Open ale turnaj odehrála. Ve 2. kole porazila Paulu Badosu, ale následně ji stopku vystavila Ukrajinka Kalinina. I v Německu se na úvod utkala se svojí španělskou kamarádkou. Tentokrát to byl napínavější zápas. Utkání dospělo do 3. setu, když byla Badosa nucena za stavu 3:3 skrečovat.

Dosavadní největší vítězství sezóny

Dnešní utkání začalo lépe ze strany Bělorusky, když se jako první dostala do vedení s breakem. Markéta si dokázala vzít ztracené podání zpět. O servis ale vzápětí přišla podruhé a první sadu prohrála.

Ani ve druhém setu nebyla nouze o ztracené servisy, kterých bylo konkrétně pět. Lepší hráčkou ale byla Markéta Vondroušová a o vítězce rozhodovalo třetí dějství. Rozhodujícím momentem se stala jedenáctá hra, kdy Češka čistou hrou posedmé prorazila podání Sabalenky. Utkání následně ukončila a vyhrála po setech 3-6, 6-3, 7-5.

"Byl to velmi těžký zápas. Je to skvělá hráčka. Hraje velmi rychle, takže je těžké něco udělat. V rozhodujících okamžicích jsem se snažil zůstat v klidu. Myslím, že to byl klíč celému vítězství," řekla po zápase wimbledonská vítězka.

Tato výhra je pro Vondroušovou velmi důležitá. Češka neprožila ideální začátek sezóny. Jejím nejlepším letošním výsledkem bylo čtvrtfinále v Dubaji, kde nevyužila vedení 6-2, 5-1. Ve Stuttgartu si zahraje první letošní semifinále a také první od vítězného Wimbledonu.

Výhra nad Sabalenkovou je navíc první letošní vítězství nad hráčkou z TOP 10. S Arynou dnes odehrála sedmé vzájemné utkání a výhry dočkala se po čtyřech prohrách. K dalšímu zápasu Markéta Vondroušová nastoupí zítra a její soupeřkou bude vítězka zápasu Kostyuk/Gauff.