Nová rivalita na obzoru? Kouč Alcaraze má jasno

Zdroj fotky: Getty Images

Čtvrtfinálová bitva mezi Carlosem Alcarazem a Jannikem Sinnerem nechala tenisový svět v úžasu. Utkání trvalo přes pět hodin a tenisoví nadšenci prorokují této dvojici veliké věci. Trenér španělského mladíka se dokonce nebrání ani srovnání s rivalitou Djokoviče a Nadala.

Epické utkání předvedli v rámci čtvrtfinále dva mladíci Carlos Alcaraz a Jannik Sinner. Mladý Ital měl svého soupeře na lopatě, nedokázal však udělat poslední krok. Mečbol zůstal neproměněn, a tak devatenáctiletý Alcaraz předvedl neuvěřitelný obrat. Rivalita započala.

I Patrick Mouratoglou si zápas velmi užil: „Byl to jeden z nejlepších zápasů, který sem viděl. Předváděli neskutečný tenis a věřím, že oba dva budou tím nejlepším, co tenis bude mít. V budoucnu uvidíme mnoho podobných zápasů.“

Oba dva předváděli skvělý tenis, ale vyhrát mohl jen jeden. „Nechal jsem na kurtu všechno, ale prostě se to dnes asi nemělo stát. Atmosféra a podpora byla pro mě speciální, nikdy na ni nezapomenu. Bolí to, ale gratuluji Carlosovi, byla to skvělá bitva. Hodně štěstí ve zbytku turnaje,“ vzkázal poražený Sinner.

„Taky sis zasloužil vyhrát. V budoucnu nás čeká spousta bitev, vždycky si užívám zápasy proti tobě,“ odpověděl Alcaraz.

Lidé z tenisového světa už začali mluvit o nastupující rivalitě. Juan Martin del Potro se na nastupující generaci moc těší: „Jsem fascinován úrovní, kterou tyto děti předvádí. V budoucnu očekávám, že jejich souboje budou podobné těm, které sváděli Federer s Nadalem.“

Trenér Carlose Alcaraze našel jiné přirovnání: „Sinner s Alcarazem budou noví Nadal s Djokovičem. Myslím si, že v následujících deseti letech budou mužskému okruhu dominovat.“

„Budu se snažit být lepším hráčem, budu se snažit ho porazit. Myslím, že on se bude snažit o to samé. Budu jej nutit, aby byl lepším hráčem, jako to dělali Djokovič, Rafa a Federer, když byli mladší. Bude to skvělá rivalita, mimo kurt jsme totiž velcí kamarádi,“ vzkázal Španěl.

Duelů spolu stihli sehrát na profesionálním okruhu už pět. Třikrát slavil Alcaraz, dvakrát pak Sinner. Bitev těchto dvou nadějných mladíků nás však v brzké budoucnosti čeká ještě nespočet.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full