Rebecca Šramková odvrátila štyri mečbaly a porazila grandslamovú finalistku

Slovenská tenistka Rebecca Šramková porazila v 2. kole turnaja vo Varšave finalistku tohtoročného Roland Garros Karolínu Muchovú. Svetová osemnástka z Česka mala zápas výborne rozohraný, no Šramková si napokon pripísala jedno z najväčších víťazstiev svojej kariéry po zisku 6 gemov v rade.

Rebecca Šramková si len pri svojej druhej účasti na turnaji kategórie WTA v tomto roku pripísala účasť vo štvrťfinále. Vo Varšave pritom musela vyhrať až 4 zápasy v rade, keď jej cesta turnajom sa začala ešte počas víkendu v kvalifikácii.

Po výhrach nad Britkou Bainsovou a Austrálčankou Inglisovou prešla aj v prvom kole hlavnej súťaže cez domácu Weroniku Ewaldovú. Najzaujímavejšie meno na Šramkovú ale čakalo až ďalej.

V osmefinále si totiž zmerala sily s finalistkou tohtoročného Roland Garros Karolínou Muchovou, ktorá bola v zápase jasnou favoritkou. 26-ročná Češka síce po prehranom parížskom finále vypadla hneď v prvom kole Wimbledonu, ale v poľskej metropole si už napravila chuť víťazstvom nad Aliaksandrou Sasnovichovou.

Zápas ako na hojdačke

Stretnutie sa ale podľa papierových predpokladov nezačalo, keďže prvý set, napriek premárnenému vedeniu 5:2, dokázala v tesnej koncovke uhrať Šramková. Karolíne Muchovej nepomohla ani takmer 80% úspešnosť trafených prvých podaní, keďže po druhom uhrala za celý set len 2 loptičky.

V druhom sete sa karta obrátila, keď Muchová po rýchlom brejku dokázala duel dostať do rozhodujúceho tretieho dejstva.

V ňom to spočiatku vyzeralo ako jednoznačná záležitosť, keďže Češka pokračovala v zlepšenom výkone z druhého setu a viedla už 5:1 a 40:15 pri vlastnom podaní. Prvé dve šance na ukončenie zápasu však nevyužila a potom si neporadila ani pri ďalších svojich 2 výhodách.

Šramková svoje príležitosti na rozdiel od súperky naopak začala využívať celkom efektívne a sériou 3 brejkov v rade spolu s 2 podržanými podaniami otočila už na 6:5. V 12. geme síce musela odvracať brejkbal, no opäť si zachovala chladnú hlavu a zápas dotiahla do víťazného konca.

Šramková dostane vo svojom prvom štvrťfinále na okruhu WTA 35-ročnú Tatianu Mariovú. Nemka tento rok ovládla turnaj v Bogote a bude sa tak jednať o ďalšiu náročnú skúšku.