Reprízu wimbledonského finále a titul v Cincinnati vyhrál po odvrácení matchballu Novak Djokovič

Letošní turnaj v Cincinnati je oficiálně u konce. Mužské finále obstaral Novak Djokovič s Carlosem Alcarazem. Dva nejvýše postavení hráči žebříčku svedli téměř čtyřhodinovou bitvu o titul, kterou opanoval po odvrácení matchballu srbský hráč.

Finále nejlepších hráčů světa splnilo očekávání

Novak Djokovič v Cincinnati nastoupil k prvnímu turnaji od Wimbledonu. Hned od začátku opět předváděl skvělé výkony. Na turnaji neztratil ani jeden set a postoupil do prvního letošního finále na Masters 1000

Naopak jeho dnešní soupeř Carlos Alcaraz v Cincinnati prožíval náročný týden. Světová jednička musela pokaždé bojovat ve třech setech. V semifinále s Hubertem Hurkaczem dokonce odvrátil jeden matchball. Zajistil tak reprízu měsíc starého wimbledonského finále.

Právě srbský tenista se jako první dostal do vedení s breakem. Stav 4-2 ale nedokázal navýšit. Carlos Alcaraz si vzal ztracené podání zpět a nakonec se stal majitelem úvodní sady.

Do vedení ve druhém dějství se Španěl dostal hned ve třetí hře, kdy prorazil podání Novaka. Po ztraceném servisu si Djokovič vyžádal medical timeout. Srbovi se neudělalo dobře kvůli horku. Následně si vzal ztracené podání zpět a druhá sada dospěla do tiebreaku. Zkrácenou hru vyhrál po odvrácení jednoho matchballu Novak Djokovič a srovnal stav zápasu na 1-1.

Během třetího setu se diváci zvedali ze židlí snad nejvíce za celou dobu zápasu. První break v rozhodující sadě vybojoval Djokovič a po jeho potvrzení se dostal do vedení 5-3. Za tohoto stavu se dostal na servisu Španěla ke dvěma matchballům. Ani jeden ale Srb využít nedokázal. Další dva matchbally si Djokovič vypracoval na servisu. Jedenáct minut trvající game ale získal Alcaraz a srovnal na 5-5.

Čtyřhodinový souboj rozhodl tiebreak

Rozhodující set dospěl do zkrácené hry. Novak Djokovič se i s pomocí dvojchyby Alcaraze rychle dostal do vedení 3-0. Minibreak ale Carlos rychle smazal a srovnal na 3-3. Tím šťastnějším byl nakonec Novak Djokovič, který vyhrál po využití pátého matchballu poměrem 5-7, 7-6, 7-6.

Utkání trvalo 3 hodiny a 49 minut. Srbský hráč získal třicátý devátý titul z Masters 1000 a zároveň 95. titul z okruhu ATP. Postavení ani jednoho z hráčů se po turnaji nezmění. Alcaraz zůstane světovou jedničkou a Djokovič dvojkou.