Stan Wawrinka chystá po dlouhé pauze návrat k tenisu

Zdroj fotky: as.com

Trojnásobný grandslamový šampión Švýcar Stan Wawrinka se plánuje vrátit na turnaje ATP po více než roční pauze. Přihlášen je na druhý grandslam sezóny Roland Garros v Paříži a před jedním ze čtyř největších turnajů světa by se měl ještě rozehrát na menších turnajích na antuce.

Poslední zápas na okruhu ATP odehrála bývalá světová trojka Stan Wawrinka na začátku března loňského roku. Tehdy na podniku kategorie 250 v Dauhá prohrál Švýcar dramatickou třísetovou bitvu s Jihoafričanem Lloydem Harrisem, který si připsal svoje první vítězství nad hráčem TOP 20.

O pár týdnů později se Wawrinka podrobil první ze dvou operací levé nohy, s níž měl delší dobu problémy. Ty se konkrétně týkaly kotníku a Achillovy šlachy.

Rekonvalescence neprobíhala tak rychle, jak tenista přezdívaný Stan the Man očekával. Pauza se protáhla na 11 měsíců a přišel kvůli ní nejen o zbylé tři grandslamy, ale i o olympijské hry v Tokiu. Dlouho nebylo jisté, kdy se Wawrinka k tenisu vrátí, ale o konci kariéry nepřemýšlel, neboť je stále hladový po úspěchu. V mnoha rozhovorech zmiňuje, že je často tázán, proč se snaží o návrat. Svoje odhodlání vysvětluje jednoduše. Tenis je jeho vášní, miluje hru před publikem a motivuje ho myšlenka návratu na kurt. Tenis nechce brát jako práci, ale především jako zábavu.

Začátkem února, po zveřejnění nahrávky z tréninku jednoručného backhendu na Instagramu, svitla příznivcům charizmatického Švýcara naděje. Ten v minulých dnech potvrdil, že návrat skutečně chystá a nebojí se ani takové výzvy, jakou je účast na Roland Garros, kde se hraje na tři vítězné sety.

Letošní ročník pařížského grandslamu začíná v neděli 22. května. Zanedlouho 37letý tenista na něj má krásné vzpomínky. Byl zde dvakrát ve finále (2015, 2017) a při své první účasti v závěrečném zápase turnaje si na úkor světové jedničky Novaka Djokoviče připsal druhý grandslamový vavřín. Druhá účast nevyšla a utrpěl jasnou porážku od Rafaela Nadala.To, zda si před French Open zahraje nějaký přípravný turnaj, jasné není. V současnosti 173. hráč světového žebříčku se rozhodně nevrátí dříve než v dubnu na antuce. Nefiguruje totiž mezi přihlášenými na turnaje Masters na amerických betonech v Indian Wells a v Miami. Prvním antukovým kláním je ATP 1000 v Monte-Carlu (11. – 17. dubna). Titul z tohoto turnaje si Wawrinka připsal před osmi lety.

Doufejme, že Švýcarovi vydrží zdraví a v dubnu ho spatříme zpět mezi elitou na některém z antukových turnajů.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full