Starty na divokou kartu? Nejvíc jich má Andy Murray

Zdroj fotky: Getty Images

Divoké karty do hlavní soutěže udělují pořadatelé a organizátoři turnaje většinou domácím hráčům. Jsou tu i výjimky jako Andy Murray a další velikáni světa tenisu, kteří se kvůli zraněním vraceli zpátky a kromě chráněného žebříčku jim často padla do rukou divoká karta. Andy Murray se díky ní představí na ATP 500 v Dubaji a v historickém pořadí se dotáhne na čelo.

Bývalá světová jednička Andy Murray stále nevzdává svůj návrat mezi nejužší špičku světového tenisu. Nikdo mu už však neodpáře dvě olympijská zlata, tři grandslamové vavříny nebo celkem přes 700 získaných výher na okruhu ATP.

Současná britská čtyřka za Cameronem Norriem (ATP 11), Danielem Evansem (ATP 30) a Jackem Draperem (ATP 38) vládne v některých statistikách tenisového světa. Ze všech světových jedniček mu nejdéle trvalo po vstupu do TOP 10 dobýt trůn, celkem 3 493 dní. Nyní se dostal i do čela žebříčku největšího počtu udělených divokých karet do hlavní soutěže od roku 1990.

Odpočinek po Australian Open

61. hráč světového žebříčku momentálně odpočívá po Australian Open. Jak by ne, vždyť v Melbourne strávil na kurtech pouze o dvě a půl hodiny méně času než Novak Djokovič, který odehrál o čtyři zápasy více. Další turnaj, který má 35letý Brit v plánu, se uskuteční na konci února. Divokou kartu přijal na pětistovku do Dubaje, kde v loňském roce šokoval famózní jízdou Jirka Veselý.

Mezi přihlášenými na populárním podniku nechybí pět hráčů TOP 10 (Djokovič, Rublev, Nadal, Auger-Aliassime a Hurkacz). Konkrétně Andrey Rublev přijede do Dubaje jako obhájce titulu. V hlavní soutěži by neměla chybět ani česká jednička Jirka Lehečka. U Veselého je zatím otazníkem, kdy se po zranění vrátí. V případě, že to stihne, může využít chráněného žebříčku, případně dostat volnou kartu.

53 divokých karet stejně jako Tommy Haas

Andy Murray vyrovnal volnou kartou do hlavní soutěže v Dubaji, kde v roce 2017 slavil po triumfu nad Verdascem titul, Tommyho Haase. Stejně jako bývalá světová dvojka jich na svém kontě 53 a na rozdíl od Němce jistě další přidá a odskočí mu.

Nad další volnou kartou se opět rozpoutala vášnivá diskuze na sociálních sítích. Není tomu tak poprvé, už v loňském roce se řešila Britova divoká karta na Masters v Madridu. "Možná se zeptejte Murrayho, proč bere místo mladému španělskému talentu. Cítí se příliš dobře na kvalifikaci?" zněl jeden z komentářů na Twitteru. "Cítím se šťastnější v hlavní soutěži než v kvalifikaci. S největší pravděpodobností budu hrát kvalifikaci v Římě. Pokud mě turnaj pozve, abych hrál hlavní soutěž. Navrhujete, abych to odmítnul a hrál kvalifikaci?" reagovala britská tenisová legenda, která v loňské sezóně odehrála devět turnajů s divokou kartou v zádech (včetně Australian Open nebo Masters v Miami a Montréalu).

V současných diskuzích se za něj postavila například nedávná semifinalistka Australian Open Vika Azarenka: "Možná by úplně stačilo napsat, že si Andy po těch všech úspěších divokou kartu prostě zaslouží. To je můj názor."

"Moje forma se zlepšuje a hra je stále lepší"

"Návrat zpátky do Dubaje mi přináší hodně hezkých vzpomínek, nejen na rok 2017 a finále s Fernandem" zmínil Andy Murray po obdržení divoké karty.

"Přijal naši divokou kartu v loňském roce a zasloužil se o dobré jméno turnaje. Jsme velmi rádi, že přijal naše pozvání znovu" řekl Colm McLoughlin, výkonný místopředseda a generální ředitel společnosti Dubai Duty Free.

Kdo dál?

Na třetím místě s 51 divokými kartami je současný trenér Novaka Djokoviče Goran Ivaniševič. Právě chorvatský tenista drží nejspektakulárnější vítězství na divokou kartu, když na sklonku kariéry triumfoval ve Wimbledonu v roce 2001. Elitní pětku doplňují čtvrtý James Blake (49 WC) a pátý Lleyton Hewitt (45 WC).

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full