Taylor Fritz kritizuje koučink: Nesnáším to stupidní pravidlo

Zdroj fotky: Getty Images

ATP nově přišla s pravidly ohledně koučinku. Od července povoluje hráčům komunikovat během utkání s trenéry. Někteří této novoty v pravidlech nevyužívají. Mladý Američan se dokonce vyjádřil, že nové pravidlo nesnáší a nechápe jeho význam.

V mužském tenise je od začátku července legální komunikovat během utkání s trenéry, kteří sedí v hráčském boxu. Již před zavedením samotného pravidla do praxe tento krok ATP odsoudil Nick Kyrgios. Nyní se k Australanovi přidal i Taylor Fritz.

„Od té doby, co je koučink povolen, jsem během utkání nemluvil se svým koučem a on nemluvil na mě. Je to stupidní pravidlo. Tenis je individuálním sportem, proč jej individuálním nenecháváme?“ vyjádřil se aktuálně nejlepší Američan na Tour během tiskové konference v Cincinnati.

„Důležitou roli v tenisu hraje mentální i fyzická kondice hráče. S děním na kurtu se musíte smířit vy sami a musíte přijít na to, co se dá v daných situacích dělat. Musíte to být vy, kdo na to přijde,“ pokračoval Fritz.

Nové pravidlo má velkou řadu specifik. Například hráč může dostávat verbální či neverbální instrukce od svého trenéra jen na určitém místě na kurtu. Verbální komunikace je povolena pouze, když je hráč na stejné části kurtu jako jeho trenér. Neverbální komunikace může probíhat kdykoliv.

„Myslím si, že je směšné, že na kurtu nemusíte být hlavou přítomní, ale můžete mít někoho, kdo vám říká, co máte dělat. Nesnáším to,“ ukončil svou kritiku inovace rodák ze San Diega.

Čtyřiadvacetiletý Američan prožívá velmi dobrou sezonu. Taylor Fritz získal dva tituly za vítězství v Indian Wells a v Eastbourne. Velmi kvalitně odehrál i Wimbledon, kde padl ve čtvrtfinálové bitvě s Nadalem. Naposledy mu v Cincinnati udělil stopku Daniil Medveděv.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full