Tereza Valentová juniorský titul na US Open nevybojovala

Zdroj fotky: USTA

Tereza Valentová předvedla skvělé výkony na juniorském US Open. Bohužel se jí nepodařilo navázat na Marii Bouzkovou, která v roce 2014 ovládla Flushing Meadows. Šestnáctiletá tenistka bohužel nestačila ve finále na Američanku Hui.

Do semifinále se ztrátou dvou setů

Tereza Valentová vstupovala do turnaje jako nasazená devítka. V prvním kole si poradila s Australankou Lily Taylor, poté vyřadila Američanku Anitu Tu. V osmifinále přišla poprvé o ztrátu setu, ale poté povolila nasazená sedmičce turnaje Američance Kaitlin Quevedo uhrát jen pět her a postoupila dále. Čtvrtfinálový zápas odehrála proti nasazené čtyřce Japonce Sarah Saito, kterou porazila 6:2, 6:4. Její příští soupeřkou se stala turnajová jednička Slovenka Renata Jamrichová.

Jejich utkání začalo v poledne místního času, jenže kvůli nepříznivému počasí se muselo dvakrát přerušovat. První přerušení přišlo za stavu 3:3 ve druhé sadě pro vysoké teploty a na začátku záverečného setu se rozpršelo. Šestnáctiletá Valentová, však zůstala koncentrovaná a Jamrichovou vyřadila po setech 3:6, 6:4, 6:3.

„Bylo to strašné! Obě jsme na zápas čekaly celý den, bylo náročné se celou dobu koncentrovat. Zvládla jsem to o něco lépe, po každé pauze jsem se vrátila silnější,“ řekla Valentová serveru Tenisový svět.

Finále s hořkým koncem

Ve finálovém zápase Valentovou čekala Katherine Hui, která se do turnaje dostala díky divoké kartě. Svou příležitost Američanka maximálně využila. Po prvních dvou gemech muselo být utkání přerušeno kvůli bleskům v oblasti kurtu, a později kvůli nefunkčnímu osvětlení. Za více jak čtyři hodiny se obě hráčky mohly vrátit na tenisový dvorec. Valentové se po návratu podařilo získat dvě hry, ovšem poté ztratila svůj servis. Následně chybovala i Hui. Od stavu 4:2 prohrála Tereza osm gemů v řadě. Poté šla servírovat a podání udržela. To samé vzápětí zopakovala i její soupeřka, kterou následovala i Češka. Najednou Tereza snížila na 4:5, ale soupeřka dokázala v desátém gemu využít druhý mečbol a slavila juniorský titul.

„Vedla jsem v prvním setu 4:2, od toho momentu ale začala hrát soupeřka skvěle, nezkazila ani jeden míč. Škoda druhé sady. Kdybych to stáhla na 5:5, mohla bych ještě ten set urvat. Přišlo mi, že začala být nervózní. Ale na ‚kdyby‘ se bohužel nehraje,“ řekla Valentová po finále pro server Tenisový svět.