Vítězství řadím vysoko, prozradil spokojený Kopřiva. Češi triumfovali nad Izraelem 4:0

Zdroj fotky: Václav Dobeš/Tiebreak Tennis

Už za rozhodnutého stavu nastoupil ke čtvrtému víkendovému zápasu Vít Kopřiva. Současná česká trojka odehrála svůj druhý zápas v národních barvách a první úspěšný. Kopřiva upravil konečné skóre na 4:0. Čeští tenisté pod vedením kapitána Navrátila teď mohou vyhlížet los skupinové fáze, která se odehraje v září.

Loni ho kapitán Navrátil nevzal do Valencie ani Málagy. Vít Kopřiva ale nyní prožívá nejúspěšnější období kariéry a během české Extraligy a na Australian Open, kde postoupil z kvalifikace a v prvním kole vzdoroval v pěti setech Sebastianu Kordovi, ukázal, že i na betonu může držet krok s nejlepšími. Kapitán Navrátil ho proto jako pátého hráče vzal do Vendryně. Za rozhodnutého stavu, po vítězstvích Lehečky a Menšíka v sobotních dvouhrách a vítězství deblového páru Macháč/Pavlásek, dostal šanci v závěrečné "exhibiční" dvouhře. S Izraelcem Orelem Kimhim odehrál napínavé utkání, které vyhrál v supertiebreaku, který se hrál namísto klasického třetího setu.

První daviscupové vítězství – Kopřiva vs. Kimhi 3:6, 6:3, 11-9

Vítek Kopřiva, 115. hráč světového žebříčku, začal před domácím publikem nervózně a první set prohrál 3:6.

"Ze začátku, i když už to bylo za rozhodnutého stavu, jsem dělal zbytečné chyby. Stálo mě to první set. Pak jsem začal hrát lépe, ale k dokonalosti to mělo daleko," hodnotil zápas Vít Kopřiva (pozn. red. kapitán Navrátil hodnotil Kopřivův výkon jako průměrný)

Ve druhém setu se zvednul, dostal do hry více servisů, ze kterých těžil i v následných výměnách. Hnán hlasitou kulisou dovedl zápas s teprve dvacetiletým Izraelcem do supertiebreaku (hrán místo třetího setu). V něm se nenechal rozhodit dvěma ztracenými servisy v úvodu a jako první si vypracoval mečbol za stavu 9-8. Dlouhý forhend mu nedovolil začít slavit, a tak přišla ještě jedna změna stran. 26letý Čech dostal druhou možnost při vedení 10-9, tentokrát na returnu. Tu už na síti na dvakrát proměnil.

"Supertiebreak je velká loterie. Bylo to nervózní z obou stran. Snažil jsem se bojovat o každý balón. Začátek mi nevyšel, ale jak jsem vývoj otočil, tak jsem si věřil, že by mě nemusel přehrát, ale stáhl to na 9-9. Mohlo to dopadnout všelijak," doplnil Kopřiva ke konci utkání.

Emotivní vítězství

"Nepociťoval jsem z týmu, ani fanoušků, že se hrálo za rozhodnutého stavu. Z tohohle pohledu to bylo super a mohl jsem nechat plynout emoce," spokojeně vyprávěl Vítek Kopřiva.

První daviscupové vítězství řadí ve své kariéře hodně vysoko, i když výkon nebyl podle představ českého reprezentanta.

"Těžko říct po zápase, kam ho zařadit. Sice to bylo v supertiebreaku, ale každá daviscupová výhra se počítá. Řadím to hodně vysoko, určitě do TOP 3," dodal o významu výhry Vít Kopřiva.

Potvrzení předpokladů

Český tým porazil v kvalifikaci Izrael dle předpokladů bez ztráty kytičky. Spokojeni tak jsou nejenom hráči, ale především kapitán týmu Jaroslav Navrátil.

"Týden byl fantastický a mě moc překvapila atmosféra. Kaňkou je, že čtyřhra dopadla, tak jak dopadla, bylo však vidět jakou mají kluci převahu. Neskončilo by to jinak, ale člověk chce vyhrát oficiálně na kurtě. Nedá se nic dělat, takový je sport. Osobně jsem velmi spokojený, že všichni kluci vyhráli," začal své hodnocení Navrátil.

Nyní si budou muset čeští tenisté počkat na los, který přijde na řadu na jaře, nejspíše v březnu (termín ITF ještě oficiálně nestanovila).

"Doufám, že budeme silnější. Potom, co jsme v loni porazili týmy, o kterých se nám ani nezdálo, že jim můžeme konkurovat, sebevědomí mají. Mají na to, abychom se opět dostali do finálové fáze a uvidíme jaké soupeře nám los přisoudí. Jsme desátým týmem na světě a tahle generace má na semifinále, finále a možná jednou dosáhnou i na mísu pro vítěze," řekl kapitán k vyhlídkám týmu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full