Známe první čtyři účastníky Next Gen ATP Finals

Zdroj fotky: Sky Sports

Již čtvrtý ročník Next Gen ATP Finals v Miláně bude na programu od 9. do 13. listopadu. Známe také první čtyři hráče, kteří si zajistili účast na tomto turnaji. Mezi kvalifikovanými je už Felix Auger-Aliassime, Jannik Sinner, Carlos Alcaraz a Sebastian Korda.

Jedná se již o čtvrtý ročník

První ročník se odehrál v roce 2017 a účastnily se ho hvězdy světového tenisu, jako je třeba aktuální vítěz US Open Daniil Medvedev, který se tehdy probojoval do semifinále. V Miláně před čtyřmi lety hráli také Andrey Rublev či Denis Shapovalov. Vítězem se překvapivě stal Hyeon Chung z Jižní Koreji, jenž je nyní s ohledem k jeho vleklým zraněním mimo TOP100.

V roce 2018 se odehrál druhý ročník, který byl taktéž nabitý až k prasknutí. Z vítězství se radoval Řek Stefanos Tsitsipas, když ve finále porazil Alexe de Minaura z Austrálie.

Třetí a zatím poslední ročník se hrál v roce 2019 a vítězem se stal Jannik Sinner z Itálie. Ten bude horkým kandidátem na vítězství i v letošním roce. V roce 2020 se Next Gen ATP turnaj neodehrál. Důvodem byla probíhající pandemie.

Známe první čtyři účastníky

Nejvýše nasazeným ze čtveřice hráčů, kteří se již na turnaj kvalifikovali, je Felix Auger-Aliassime. Mladý Kanaďan se již nějakou dobu prosazuje na okruhu ATP. Nyní mu patří 11. místo světového žebříčku. Tento rok má bilanci 33/19 a ukazuje, jak moc talentovaným hráčem je. I na turnaji Next Gen ATP Finals bude jedním z hlavních adeptů na titul, pokud ovšem nenaváže na skvělou formu z US Open, jelikož by se potenciálně mohl kvalifikovat i na Turnaj mistrů.

Z druhé pozice se do Milána podívá Jannik Sinner. Italský talent je na 14. místě světového žebříčku, dýchá tak na záda hráčům v první desítce. Zajímavostí je, že jak Auger-Aliassime, tak Sinner mají stejnou bilanci zápasů v této sezóně 33/19. Jannik má navíc na svém kontě již dvě turnajové trofeje. Felix Auger-Aliassime stále čeká.

Poslední dvě jména, která mají jistou účast, nebudou žádným překvapením. Alcaraz, ale i Korda prožívají průlomovou sezónu, takže není pochyb, že se na závěrečný turnaj mladých nadějí podívají i oni.

A co zbylá čtyři místa?

Turnaj se hraje systémem dvou skupin po čtyřech, kdy z každé skupiny postoupí dva do semifinále. Když známe jména již čtyř jistých účastníků, tak co ta zbylá čtyři místa? Téměř jistě se kvalifikují i Jenson Brooksby a Lorenzo Musetti. Tito dva hráči mají nejvíce bodů v žebříčku, pokud samozřejmě nepočítáme první čtyři jisté účastníky. Konkrétně 877 a 856 a s velkým odstupem jsou na pátém a šestém místě. Naději mají také Juan Manuel Cerundolo či Brandon Nakashima. Zvlášť u Argentince Cerundola by bylo zajímavé sledovat, jak by se popral s povrchem, jelikož v hale hrál pouze jednou a jeho hra je přizpůsobena hlavně antuce. Bez šance ovšem není ani mladý Dán Holger Rune, který je zatím na prvním nepostupovém místě. (Rozhovor s mladým Argentincem).

Banner web_karta
 

V první šestnáctce má Česká republika dvojí zastoupení, a to rozhodně není málo. Na 12. místě je Jiří Lehečka se ziskem 317 bodů a na místě 13. Tomáš Macháč, který nasbíral 285 bodů.

Kdo se kvalifikuje jako další a kdo se bude radovat z vítězství?

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full