Jak dopadla kvalifikace na Australian Open?

Hráči a hráčky včera dohráli kvalifikaci na Australian Open, netradičně v Dubaji, protože hráči, kteří se nyní kvalifikovali do hlavní soutěže grandslamu, stráví v Austrálii dva týdny v karanténě. A kdo se kvalifikoval? To se dozvíte v tomto článku.

Z českých hráčů a hráček se do hlavní soutěže Australian Open kvalifikoval pouze Tomáš Macháč. Ten předvedl nadprůměrné výkony a ve třech zápasech neztratil ani set. To samé se mu podařilo už v loňské sezoně v kvalifikaci na French Open. Tomáš Macháč nám dokonce odpověděl na pár otázek.

Během kvalifikace jsi přišel ve třech utkáních jen o 14 gemů. Počítal jsi s postupem?

Když jsem sem jel, měl jsem to za cíl. Nespokojil jsem se s prvním ani druhým vítězstvím. Cíl jsem měl tentokrát jasný.

Tereza Martincová se ozvala, že se jí nelíbí organizace této kvalifikace. Jaký máš na to názor ty?

Je to přísné, ale u nás to probíhalo dobře.

Přeješ si nyní hvězdného soupeře, nebo bys raději chtěl bojovat o postup do druhého kola?

Chtěl bych bojovat o postup do dalšího kola. Míč po míčku.

Zúčastníš se ještě přípravného turnaje v Melbourne?

Doufejme že ano. Mělo by to být tak, že by si tam měl zahrát každý, kdo se zúčastní hlavní soutěže Australian Open. Doufejme tedy, že tam budou moct být i kvalifikanti.

Naopak postup nevybojovala Tereza Martincová. Ta jako nasazená jedenáctka v prvním kole vybojovala v suchém triku postup 6:1 a 6:2. Ve druhém kole jí ale vystavila stopku Maryna Zanevska z Belgie.

V hlavní soutěži uvidíme kontroverzního Australana Bernarda Tomice. Bývalý člen světové dvacítky se, i přes zaváhání ve druhém kole, kdy jeho soupeř nevyužil matchballu při svém servisu, probojoval kvalifikací a na grandslamu si zahraje po dvou letech.

Sara Errani, která byla v roce 2018 pozitivně testována na doping, se též zúčastní hlavní soutěže. Finalistka French Open 2012 zvládla tři vyrovnané třísetové zápasy. Zároveň si tak připsala 30 bodů do žebříčku a poskočila blíže k první stovce tenistek. Nyní se nachází na 127. místě.

Do nové sezony vstoupila dobře Bulharka Tsvetana Pironkova. Fortuna ji v zápasech kvalifikace vždy vyhodnotila jako favoritku. A nemýlila se. Bulharka zvládla kvalifikační zápasy a ukázala, že po loňské sezoně, ve které se dokázala dostat do čtvrtfinále US Open, se dokázala připravit kvalitně i na tu letošní.

Velkým překvapením byl postup Sergiye Stakhovskyho. První dva zápasy dokázal vyhrát 2:0 na sety. Třetí zápas pro něj ale nezačal dobře. První set jeho soupeř vyhrál 6:2. Stakhovsky se ale nevzdal a podařilo se mu kvalifikovat na grandslam. Naposledy si na něm zahrál před dvěma roky na French Open.

Na kterého postupujícího se těšíte v hlavní soutěži? Pokud si chcete přečíst preview turnaje, tak klikněte zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full