Krejčíková opět obhájila titul na Australian Open

Na Australian Open se dnes dohrál turnaj smíšené čtyřhry. O pátý grandslamový titul bojovala Barbora Krejčíková. Tentokrát po boku Američana Rama. Proti nim nastoupil Matthew Ebden a Samantha Stosurová. V následujícím článku si můžete přečíst, jak zápas vypadal a kdo ho nakonec vyhrál.

Třetí titul z Australian Open

Finále začalo velmi špatně pro domácí pár. Ebden, který začal zápas na servisu, udělal dvě dvojchyby a další nevynucené chyby přidal ze hry, kdy se snažil být agresivnější. Australan ale chyboval i v dalších gamech. Nepříliš jistou hrou u sítě pokazil servírovací game i jeho spoluhráčky a česko-americký pár už vedl 4:0 Teprve poté získali svůj první game. Australanovi se dařilo na servisu a takřka nepustili soupeře do hry. Jenže ani v následujícím dějství nenabídl Ram ani Krejčíková jediný breakball. Ti byli mnohem klidnější a čekali na to, co soupeři předvedou. Stosurová měla možnost snížit stav na 2:5. Jenže ani svůj druhý servis si nedokázala udržet. Další chyby dopomohly Romovi k možnosti, aby set ukončil. A to se mu po podařeném returnu po čáře povedlo.

Druhý set už byl mnohem vyrovnanější. Do vedení se tentokrát mohli jako první dostat Australané. Krejčíková měla sice čtyři gamebally, ale po třech chybách musela rozhodnout klíčová výměna. V ní Američan poslal vítězný úder z kurtu ven. Další gamy byly velmi rychlé. Většinou rozhodoval už servis. Set se blížil už do své koncovky. Za stavu 5:4 nezvládl srovnat stav Ebden. Domácí pár už vedl 30:0, ale poté přišly čtyři vyhrané fiftýny pro favority zápasu. Velmi tomu napomohla Bára, která dvěma nechytatelnými returny vybojovala dva matchbally. A hned ten první dokázali využít, když ve velmi dlouhé výměně pokazil Australan forhend po čáře. Krejčíková tak podruhé obhájila grandslamový titul na Australian Open a stala se tak první tenistkou od roku 1990, která to dokázala. Tehdy to zvládl Američan Jim Pugh.

Zkušenosti ve čtyřhře

Česko-americký pár už spolu zkušenosti mají. V roce 2019 spolu startovali také na úvodním grandslamu sezony. Tehdy nenašli přemožitele a získali spolu titul. O rok později se Barbora Krejčíková účastnila Australian Open po boku Mektiče. I tentokrát turnaj ovládli a Češce se podařilo obhájit titul. Její dnešní spoluhráč, který se nachází ve druhé desítce deblistů na žebříčku, může vybojovat titul i v mužské čtyřhře. Krejčíková o tuto možnost již přišla, když nestačily s Kateřinou Siniakovou ve dvou setech na bělorusko-belgický pár Sabalenková a Mertensová. Bára má šanci získat už pátý grandslam. Rajeev Ram jich má méně než jeho spoluhráčka. Vyhrát dokázal jen dvakrát.

Jejich soupeři jsou domácí hráči Samantha Stosurová a Matthew Ebden a je to jejich první společný turnaj. Australanka je bývalá světová jednička ve čtyřhře a získala již sedm grandslamových titulů, přičemž jeden je z dvouhry, kdy dokázala porazit ve finále US Open v roce 2011 Serenu Williamsovou. Ebden bude asi největší slabinou tohoto páru, protože aktuálně se nachází až ve druhé stovce žebříčku ve čtyřhře a nikdy se do žádného grandslamového finále nedostal. Na Australian Open se dostala až od čtvrtfinále v mužské čtyřhře, kde nestačil na pozdější finalisty. Stosurová s Zhengovou plnily roli nasazených desítek, ale prohrály hned v prvním kole.

 

Australian Open

? Getty images

Cesta turnajem

Krejčíková s Ramem na turnaji plnili roli nasazených šestek. Nejtěžší zápas zažili už ve druhém kole, když proti japonskému páru McLachlan a Shibaharová museli odvracet v závěrečném supertiebreaku odvracet matchball. Ve čtvrtfinále čelili poprvé a naposledy nasazenému páru. Kanaďanka Dobrowská a Chorvat Pavič, kteří byli třetí nasazení, nedokázali na česko-americký pár najit recept a prohráli ve dvou sadách 6:7 a 3:6. V souboji o finále zkusili zastavit vítěznou šňůru už osmi zápasů další domácí pár Sandersová a Polmans. Jenže to byl další velmi snadný souboj z pohledu českého diváka a prohrál dvakrát 3:6.

Stosurová a Ebden se na turnaj smíšené čtyřhry dostali jen díky obdržené divoké kartě od organizátorů. V prvních třech kolech byli al velmi suverénní. Ztratili pouze 14 gamů a cestou do semifinále vyřadili i brazilský pár a nasazené osmičky Bruna Soarese a Luisu Stefaniovou  Nejtěžší zápas přišel právě v semifinále. Tam na ně zkoušel vyzrát britsko-americký pár Krawczyková a Salisbury, který je právě i deblový parťák Rama. Zápas to byl plný breakballů a nečekaných zvratů. Duel musel rozhodnout až supertiebreak. Do kterého australská dvojice vkročila ziskem šesti výměn v řadě a vedla 6:1. Soupeři dokázali vyrovnat na 7:7, ale poté už získali jen jeden fiftýn.

Pokud si chcete přečíst, jak dopadla Barbora Krejčíková v ženské čtyřhře, tak klikněte zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full