Prodlouží Macháč vítěznou šňůru?

Zdroj fotky: Getty Images/ATP

Poslední český zástupce v hlavní soutěži Australian Open Tomáš Macháč se utká ve druhém kole s americkým servismanem Maximem Cressym. Zápas je naplánován na čtvrtek 20. 1. 2022 a utkání bude otevírat hrací den v australském Melbourne.

Devět utkání v řadě bez porážky

Tomáš Macháč si drží v úvody sezóny skvělou formu, když za devět zápasů nepoznal hořkost porážky. Vyhrál challenger v Traralgonu a svou šňůru prodlužuje i zde v Melbourne.

V kvalifikaci na první grandslam sezóny ztratil pouze jediný set a to hned ten první proti Ugo Carabellimu z Argentiny. V dalších kolech jeho výkony gradovali a Bhambri ani De Jong na Macháče nestačili.

Los hlavní soutěže přisoudil Tomáši do prvního kola Juana Manuela Cerundola z Argentiny. Český mladík však ukázal, že ho zdobí patřičná herní pohoda a Argentinci dovolil uhrát pouze jeden set. Od Tomáše to ale nebyl úplně stoprocentní výkon, když několikrát ztratil své podání a právě to bude muset do dalšího zápasu výrazně vylepšit.

Cressy se zlepšuje zápas od zápasu

Maxime Cressy je 24letý hráč z Ameriky. Vyznačuje se skvělým servisem a také rychlým přechodem na síť za každé situace. Rok zpět byl považován za hráče, který má pouze servis a nic jiného. Američan se ale zvedl i co se mezihry týče a přináší to ovoce. Výsledkem je jeho kariérní maximum, 70. místo světového žebříčku, na kterém se nyní drží.

Začátek roku se mu vyvedl na výbornou, když na první přípravném turnaji v Melbourne dosáhl až na finále. V jednom týdnu vyhrál šest zápasů v řadě a v jeho tažení za titulovým snem ho zarazil až Rafael Nadal. Minulý týden dosáhl na čtvrtfinále v Sydney, kde zase byl nad jeho síly Daniel Evans.

V prvním kole na Australian Open sehrál urputnou bitvu se svým krajanem Johnem Isnerem. Byla to bitva dvou amerických dlouhánů, kteří vyznávají podobný styl tenisu. Zápas nabídnul celkem tři tiebreaky a utkání trvalo něco málo přes čtyři hodiny. Cressy to ale zvládl a byl tím, kdo se mohl radovat z postupu do druhého kola.

Rozhodovat bude šikovnost na returnu

Utkání mezi Macháčem a Cressym budou rozhodovat maličkosti. Na servisu bude zřejmě dominovat americký dlouhán. Nicméně v mezihře jsou šance poměrně vyrovnané a tam bude rozhodně šance pro Tomáše Macháče. Dost možná v zápase uvidíme i nějaký tiebreak. Cressy ho hraje téměř v každém zápase a jeho úspěšnost ve zkrácené hře je velmi vysoká. Macháč však rozhodně není bez šance a určitě je v jeho silách minimálně jeden set uhrát.

Přečtěte si také náš nový článek o Filipu Poláškovi, který je poprvé v roli obhájce prvenství.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full