Qinwen Zheng se po deseti letech stala první čínskou semifinalistkou, Nosková se s Australian Open loučí

Zdroj fotky: Getty Images

Poslední semifinalistkou letošního Australian Open se stala Qinwen Zheng. Je první Číňankou po deseti letech, která na úvodním grandslamu sezóny postoupila do této fáze. Linda Nosková po prohře s Yastremskou do boje o finále nezasáhne.

Nová nástupkyně Li Na? 

Naposledy, kdy se čínská hráčka dostala do semifinále Australian Open, bylo v roce 2014. Tehdy do této fáze turnaje postoupila Li Na. Ta nakonec celý turnaj opanovala po výhře nad Cibulkovou. Deset let po jejím triumfu se mezi nejlepší čtyři hráčky na stejném turnaji dostala jednadvacetiletá Qinwen Zheng.

Aktuálně patnáctá hráčka světa dnes vyřadila Annu Kalinskayu. Překvapivá čtvrtfinalistka dokázala vyhrát úvodní sadu ve zkrácené hře. Ve zbytku zápasu ale dominovala favoritka utkání. Qinwen Zheng zvítězila po setech  6-7, 6-3, 6-1. Oplatila tak soupeřce dva roky starou porážku z Mexika a poprvé postoupila do grandslamového semifinále.

Touto výhrou si Číňanka zajistila premiérový posun do TOP 10. V živém žebříčku se aktuálně nachází na 10. místě. Každopádně se pokusí zopakovat deset let starý úspěch své krajanky Li Na, se kterou měla šanci se v Melbourne potkat. Favoritkou na postup bude i v boji o finále.

Linda Nosková na Ukrajinku nevyzrála

Soupeřkou Qinwen Zheng v semifinále bude překvapivě Dayana Yastremska. Ukrajinskou kvalifikantku nezastavila ani Linda Nosková, kterou porazila po setech 6-3, 6-4. Stejně jako Číňanka postoupila Yastremska poprvé do grandslamového semifinále. Stala se navíc první hráčkou z kvalifikace od roku 1978, která na Australian Open postoupila do této fáze turnaje.

"Myslím, že je hezké se zapsat do historie, protože v tom roce jsem ještě nebyla ani na světě. Narodila jsem se až v roce 2000, takže jsem z další generace. Jsem unavená, ale moc šťastná," řekla čerstvá semifinalistka.

Ukrajinka má již teď jistotu, že se vrátí do TOP 30. Momentálně se v živém žebříčku nachází na 29. příčce, což je posun o 64 pozic. Stále se samozřejmě může dostat i výš.

Nového kariérního maxima dosáhne i Linda Nosková, která by po Australian Open měla figurovat na 30. místě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full