Wawrinka dostal příliš studenou vodu, pohádal se s umpirem

Zdroj fotky: Getty Images

Dlouho očekávaný návrat švýcarského tenisty na kurty zaujal širokou veřejnost především velice bizarním okamžikem. Moc lidí nezajímalo, jak Stan Wawrinka v utkání proti Corentinu Moutetovi dopadl. Trojnásobný grandslamový šampion se ukázal ve špatném světle, když předvedl nevídaný výbuch kvůli láhvi vody.

Sedmatřicetiletý Švýcar v letošní sezoně odehrál pouze dva turnaje. Již delší dobu se potýkal se zraněním, a dokonce byl s nohou i na operaci. Po nevydařeném vstupu do turnajů v Marbelle a Monte Carlu si trošku zlepšil chuť v Římě.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Stanislas Wawrinka (@stanwawrinka85)

Někdejší světová trojka dostala v prvním kole Roland Garros domácího Mouteta. I když má Švýcar do formy z dob největší slávy daleko, dal se do kupy, aby mohl startovat na druhém grandslamu sezony.

Vítěz trofeje z roku 2015 nejprve vyhrál bez problémů první sadu poměrem 6:2. Poté začal kralovat žebříčkově lépe postavený hráč. Druhý set Wawrinka ztratil 3:6 a třetí 6:7.

Během třetí sady přišel zkrat

Právě ke konci třetího setu udělal rodák z Laussane na kurtu velký rozruch. Vše vyvrcholilo, když dostal láhev s ledovou vodou.

„Je tohle normální? Fakt si myslíš, že je to normální? Tak někoho už konečně zavolej. Už to trvá tři pauzy,“ začal se rozčilovat švýcarský tenista. „Žádal jsem o vodu, která nebude tak příšerně ledová. Protože tohle pro hráče není dobré. Jste pořadatelé French Open a nemůžete mi obstarat ani normální vodu. Fakt ti to přijde normální?" stěžoval si směrem k rozhodčímu na umpiru.

Can someone please get Stan Wawrinka some "normal water" ? pic.twitter.com/ZWLTGLihaL

— Vivek Jacob (@vivekmjacob) May 23, 2022


Duel nakonec Wawrinka prohrál a francouzská divoká karta se utká ve druhém kole s Rafaelem Nadalem.

„Je to pro mě obrovské zklamání, prohrát na grandslamu. Ale tohle je teď prostě realita. Už před zápasem jsem věděl, že nejsem úplně stoprocentně psychicky a fyzicky připraven. Není to o tom, jestli hraji dobře nebo špatně, ale necítím se na to hrát tak dlouhé zápasy,“ komentoval Wawrinka své vypadnutí v prvním kole.

 

Držitel šestnácti titulů z okruhu pochválil i svého soupeře: „Moutet velmi dobře bojoval a hrál svou hru. Je těžké hrát jeho hru, protože je velmi mladý a talentovaný, využívá toho, že je levák. Pěkně se na jeho hru kouká, ale je těžké proti němu hrát.“

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full