Hráč týdne: Barbora Krejčíková

Zdroj fotky: Getty Images

Barbora Krejčíková do turnaje v Dubaji vstupovala jako nenasazená. Postupně ale dokázala odvrátit čtyři matchbally, porazit všechny hráčky z TOP 3 a následně celý turnaj opanovat. Za své výkony minulý týden si vysloužila označení "hráč týdne."

Odvrácené matchbally dodali sebevědomí

Do turnaje v Dubaji vstoupila Barbora Krejčíková proti Irině-Camelii Begu. Tu po rychlé otočce v prvním setu porazila hladce 6-4, 6-2. Následovala bitva proti Darii Kasatkině. Zápas to byl velmi dlouhý. Češka prohrávala ve třetí sadě již 3-5. Stav ale srovnala a v desáté hře odvrátila čtyři matchbally světové osmičky. Nakonec zvítězila po setech 6-4, 4-6, 7-5. V osmifinále v atraktivním českém derby vyzrála i na Petru Kvitovou po setech 6-3, 6-2.

Skalp tří nejlepších hráček světa

Po utkání s Petrou Kvitovou čekala na Krejčíkovou opravdu těžká výzva. Její soupeřkou byla vítězka Australian Open Aryna Sabalenka, která zatím v tomto roce neokusila porážku. K té měla daleko i po první sadě. Barboře totiž nadělila kanára a v té druhé se dostala do vedení 3-1. Češka ale ukázala, že je velká bojovnice. Průběh druhého dějství otočila a nakonec vyhrála po setech 0-6, 7-6, 6-1.

V semifinále ji čekal zápas proti světové trojce Jessice Pegule. Proti Američance nastoupila Krejčíková na kurt v mnohem lepším rozpoložení. Úvodní sada byla kompletně v její režii, když ztratila jedinou hru. Ve druhém setu začala Američanka více vzdorovat a nakonec ji získala. Drama v rozhodujícím setu se nekonalo. Barbora Krejčíková nadělila soupeřce kanára a zvítězila 6-1, 5-7, 6-0.

Finále odehrála proti světové jedničce Ize Swiatek. Diváci se tak mohli těšit na reprízu finále z Ostravy. Tentokrát ale souboj o trofej nebyl tak napínavý. Češka hned na začátku prolomila podání Polky. Ta následně zvládla srovnat na 4-4, ale první set i tak ztratila. Druhé dějství bylo jasnou záležitostí. Barbora Krejčíková vyzrála na Swiatek po setech 6-4, 6-2 a stala se vítězkou turnaje v Dubaji.

Návrat do TOP 20 a zápis do historie

Před začátkem turnaje se Barbora Krejčíková nacházela na 30. místě ve světovém žebříčku. Zisk trofeje ji ale posune zpět do TOP 20 a to konkrétně na 16. místo. Stane se tak staronovou českou dvojkou. Nejvýše postavenou Češkou zůstává i nadále Petra Kvitová na 15. místě. Karolína Plíšková se po postupu do čtvrtfinále posunula na 17. místo.

Na turnaji se Krejčíková dokázala zapsat do historie. Stala se jednou z pěti hráček, které na turnaji dokázaly vyřadit první tři nejlepší hráčky žebříčku. Před ní to dokázaly sestry Williamsovy, Graf a Sabalenka. Barbora Krejčíková se ale stala první hráčkou v historii, která tyto hráčky dokázala vyřadit ve třech po sobě jdoucích dnech.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full