Hráč týdne: Coco Gauff

Coco Gauff se včera stala poprvé šampionkou turnaje Masters 1000 v Cincinnati, když ve finále porazila Karolínu Muchovou. Americká tenistka získala letoš už třetí trofej. Ve světovém žebříčku si polepší o jedno místo na šestou příčku. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Devatenáctiletá Gauff jako sedmá nasazená měla volný los v prvním kole a ve druhém se utkala s Egypťankou Mayar Sherifovou. Američanka dovolila soupeřce uhrát jen čtyři gamy a po hodině a 21 minutách postoupila do osmifinále. Její soupeřkou se stala finalistka pražského turnaje Livesport Prague Open Linda Nosková. Gauff přes českou hráčku prošla velmi snadno, jelikož první set vyhrála 6:4 a ve druhém nadělila Lindě kanára. V dalším kole ji čekala Italka Jasmine Paolini, která se do této fáze dostala díky skreči Rybakiny.

Rodačka z Delray Beach během čtvrtfinále ztratila pouze dvě podání oproti soupeřce, která jí věnovala šest, a lehce tak proklouzla do semifinále po sadách 6:3, 6:2. V semifinále se postavila proti světové jedničce Swiatek a poprvé v kariéře na ni vyzrála. Sice se s ní Gauff bila o postup do finále skoro tři hodiny, ale po setech 7:6, 3:6, 6:4 nakonec urvala vítězství na svou stranu. Její finálovou soupeřkou se stala Karolína Muchová, která si v semifinále poradila se světovou dvojkou Arynou Sabalenkovou.

"Věděla jsem, že hrát s ní bude těžké, dnes mi nic nedá. Využila jsem své příležitosti. Když jsem je dostala, bojovala jsem o každý bod. Ve druhém setu jsem byla trochu negativní, ale vrátila jsem se a říkala si: 'Jsi bojovník, dokážeš to.' To ukazuje, že to dokážu. Hodně lidí pochybovalo o mé hře, ale já se stále vyvíjím," řekla Gauff pro Tennis Channel.

Finálový zápas

Pro obě hráčky bylo toto finále prvním vzájemným utkáním. V prvním setu vedla Coco 2-0, jenže pak ztratila svůj servis. Při šesté hře znovu prolomila soupeřčin servis, ale následně ho znovu věnovala Muchové. Ta šla v osmé hře podávat, jenže Gauff uzmula hru opět pro sebe. Následně dopadávala první set čistou hrou. Ve druhém setu přišla o svůj servis jako první opět Karolína Muchová. Konkrétně se tak stalo v páté hře a v sedmé se situace opakovala. Gauff tedy vedla už 5:2. Američanka však nedokázala zápas ukončit a Češka snížila na 4:5. Při dalším pokusu o ukončení setu už byla Gauff úspěšnější a mohla slavit nejcennější trofej ve své kariéře.

"Jaký to byl týden! Před dvěma týdny jsem vyhrála svůj dosud největší titul a víte, že jsem to musela zdvojnásobit. Ve vší vážnosti, jsem tak vděčná za veškerou podporu, kterou mi Cincinnati tento týden dalo. Děkuji ti, Bože, že jsi mě přikryl," napsala Gauff na svůj twitter.