Hráč týdne: Kateřina Siniaková

Zdroj fotky: WTA

Kateřina Siniaková si podmanila WTA 250 v čínském Nanchangu, poté co ve finále porazila krajanku a třetí nasazenou hráčku Marii Bouzkovou. Pro rodačku z Hradce Králové je to druhá letošní trofej a celkově pátá singlová. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Tři zápasy ze čtyř

První kolo odehrála Kateřina Siniaková proti Číňance Yuhan Wang, která vstoupila do turnaje díky divoké kartě. Po hodině a 24 minutách s výsledkem 6:3, 6:3 postoupila Siniaková do osmifinále. V něm se Kateřina střetla se sedmou nasazenou hráčkou, Francouzkou Varvarou Grachevou, a opět ji k tomu stačily dva sety (6:4, 6:3). Čtvrtfinálové utkání měla odehrát s Němkou Laurou Siegemund, která ale dala přednost deblovému zápasu, a tak se ze singlu odhlásila. Odvetný duel byl k vidění při semifinále, kdy se znovu potkaly finalistky z Hongkongu. Tentokrát však z utkání vyšla vítězně třetí deblistka světa.

„Byl to náročný zápas, obdobně jako minulý týden. Ale tady jsou trochu jiné podmínky, z čehož jsem se pokusila získat výhodu. Jsem ráda, že jsem to zvládla,“ řekla Siniaková s úsměvem.

Třísetové finále

V čínském Nanchangu došlo k českému finále, kde se proti sobě utkaly Kateřina Siniaková a třetí nasazená Marie Bouzková. Historicky 11. finále dvou českých hráček nakonec zvládla vyhrát rodačka z Hradce Králové.

První set získala Bouzková po 34 minutách s výsledkem 6:1 a její protivnice se nechala po sadě ošetřit. V následující sadě vedla Marie 3:2 a Siniaková si opět vyžádala ošetření, po němž hra pokračovala. Při desáté hře mohla pátá nejlepší Češka zápas doservírovat, jenže o servis přišla a Kateřina najednou vedla 6:5. V následném gamu však došlo k vyrovnání na 6:6 a sadu musel rozhodnout tiebreak. Nejdříve vyhrávala Siniaková 3-0 a poté 6-2. Soupeřka však uhrála tři míče po sobě, ale nakonec set získala po sto minutách šampionka z Bad Homburgu.

Závěrečný set znovu potvrdil, kdo je favoritkou po vedení Bouzkové 3:1 a 5:3. Jenže při deváté hře přišla pražská rodačka o servis a to samé zopakovala při svém dalším podání. Dvanáctou hru a celý zápas mohla rozhodnout podávající Siniaková, ale o svůj servis přišla. Znovu tedy musel rozhodovat o vítězi tiebreak. Sedmadvacetiletá Siniaková v něm nejprve prohrávala 0-2 a 2-3, poté však uhrála tři míčky a šla do vedení. Český duel ukončila za stavu 6-4 “prasátkem” a mohla začít slavit druhý letošní singlový titul.

"Děkuju všem divákům, kteří se na nás přišli podívat, protože atmosféra ve finále byla vážně úžasná. Gratuluju Marii, byl to neskutečně těžký zápas a ne vždy je výhra úplně fér. Bohužel vyhrát může jen jedna z nás," řekla Siniaková po finále.

Ve světovém žebříčku si Kateřina Siniaková polepšila o 14 míst z 60. příčky poskočila na 46. místo.